Zwycięstwo Korony w ostatnim sparingu przed wznowieniem ligi

sobota, 03 lutego 2018 16:21 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce, w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Kibice zebrani na Kolporter Arenie jedyną bramkę zobaczyli w 24. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Djibril Diaw. Senegalczyk bezbłędnie wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Gorana Cvijanovicia. Podopieczni Gino Lettieriego w starciu z pierwszoligowcem częściej utrzymywali się przy piłce, ale szczególnie w drugiej części nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko - Biała 1:0 (1:0)

Bramki: Diaw 24'

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek (78' Malarczyk), Diaw, Kallaste (82' Miś) - Cebula (88' Karagounis*), Żubrowski (82' Jukić), Możdżeń (88' Aankour), Cvijanović** (71' Petrak), Kiełb (88' Gardawski) - Kaczarawa (78' Kapidzić).

* Grecki napastnik ponownie rozpoczął testy w Koronie. Przypomnijmy, że na jednym z pierwszych treningów podczas okresu przygotowawczego nabawił się urazu kostki. Napastnik występujący ostatnio w PEC Zwolle od piątku znowu walczy o angaż w "żółto-czerwonych" barwach.

** Słoweński rozgrywający doznał urazu kolana, który uniemożliwił mu kontynuowanie gry

Korona w przyszłą niedzielę, w pierwszym meczu o ligowe punkty po zimowej przerwie, zagra na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką. Spotkanie w Niecieczy rozpocznie się o godz. 15.30.