Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Nowe miejsca pracy w Kielcach

wtorek, 27 grudnia 2022 09:54 / Autor: Jowita Plech
Nowe miejsca pracy w Kielcach
Nowe miejsca pracy w Kielcach
Jowita Plech
Jowita Plech

Kielce to znane miasto w województwie świętokrzyskim, gdzie poszukiwani są pracownicy różnych zawodów. Osoby, które mają dobre kwalifikacje, mogą liczyć na pracę stałą, z ciekawymi zarobkami. Jedyne, co jest potrzebne, to chęci i otwarcie na zmianę.

Oferty pracy w Kielcach

Pracy można szukać na wiele różnych sposobów, a jednym z nich są oferty wyświetlane na stronach internetowych. Z łatwością można wyszukać ciekawe zawody dla siebie – bez względu na płeć. Najczęściej pokazywane oferty z Kielc to tradycyjne zawody, takie jak spawacz, ślusarz, sprzedawca, piekarz, sprzątaczka czy kierowca. Są to przykładowe propozycje, a do wykonywania każdego z wymienionych zawodów potrzebne będą inne kwalifikacje. Stąd też należy dokładnie przeczytać opis, wymagania pracodawcy, a także porównać ze swoimi możliwościami. Oferty się zmieniają, a często poszukiwani są specjaliści w danej branży. Młodzi ludzie mogą liczyć na oferty pracy – Kielce szczególnie preferują osoby znające język niemiecki. Jeśli ktoś poszukuje zupełnie nowych oferty pracy, wówczas trafi na niecodzienne zawody, jak wytapiacz metali, technolog odlewnik czy monter pomp. Są to specjalistyczne zawody, na które warto/trzeba mieć mieć udokumentowane doświadczenie zawodowe. 

Poszukiwanie pracy w Kielcach

Praca w Kielcach jest oferowana przez cały rok, również w okresie zimowym. Poszukujący pracy mogą zaglądać na oferty zarówno w Urzędzie Pracy, jak i na strony internetowe oraz szukać jej poprzez znajomych na portalach społecznościowych. Każda metoda jest dobra, jeśli zapewnia skuteczność. Co jakiś czas w ogłoszeniach pokazywane są nowe miejsca pracy, dzięki czemu można się przebranżowić. Jedna z opcji to całkowita zmiana, polegająca na wyszukaniu zupełnie innego stanowiska od dotychczas zajmowanego. Można pójść w dowolnym kierunku (z aktualnie zajmowanego miejsca): architekta, kierowcy, instalatora paczkomatów czy krawcowej. Wystarczy zdobyć nowe umiejętności i zacząć szkolić się w danym zawodzie. Pracodawca zapewnia wszystkie narzędzia, daje samochód służbowy oraz telefon potrzebny do pracy. Jest wiele zawodów, w których warto spróbować swoich sił, ponieważ zarobki są w nich wysokie. Także w Kielcach. Można zostać budowlańcem, kosmetyczką, terapeutą, czy tłumaczem, dzięki czemu zaczyna się swoją karierę zupełnie od nowa. 

Praca a wynagrodzenie

Każda nowa praca kojarzy się z ciekawymi obowiązkami oraz dobrym wynagrodzeniem. Pracodawcy w Kielcach starają się zaspokoić potrzeby nowych pracowników i zachęcić ich do pracy. To oznacza, że nowe miejsca pracy pojawiające się na liście są z reguły ciekawe i bardzo obiecujące. Zawsze przy danym zawodzie pojawia się stawka brutto, co oznacza, że trzeba wejść na kalkulator wynagrodzeń, by móc sprawdzić, ile otrzyma się pieniędzy netto (na rękę). To bardzo ważne, by praca była godnie płacona i dawała szanse na podwyżki czy premie. W Kielcach jest wiele obiecujących lokalnie zawodów, takich jak kucharz, pracownik restauracji, psycholog, monter czy specjalista do spraw zaopatrzenia. To coraz częściej pojawiające się stanowiska, za które otrzymuje się o wiele więcej niż stawkę podstawową. Można liczyć na premie, jeśli pracownik zostanie doceniony, a także na bardziej ambitne zadania. Specjaliści w swoim zawodzie, jak operator maszyn czy ślusarz, są bardziej poszukiwani, dlatego pracodawca chętnie podwyższy oferowaną kandydatowi pensję. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO