Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Fotele i krzesła biurowe - poczuj różnice. Materiał partnera

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 13:44 / Autor: Radio eM
Radio eM

Wybór siedzeń do biura to wielowymiarowe zadanie. Inne rozwiązania znajdą się w części oficjalnej, tej dla klientów, a inne dla pracowników czy prezesa i zarządu. Co warto o nich wiedzieć?

Siedziba firmy to miejsce, które w pewien sposób powinno oddziaływać na naszych gości. Klienci powinni czuć się komfortowo i swobodnie, aby rozmowy lub negocjacje przebiegały w dogodnych dla wszystkich warunkach. Do rozmów, spotkań zespołów czy szkoleń należy wybrać odpowiednie krzesła. Mogą one różnić się wyglądem od dobrze znanych standardowych modeli. Inny kształt, ciekawa gama kolorystyczna i odpowiednia faktura będą się dobrze prezentowały, a ich wygoda pozwoli nawet na kilkugodzinne posiedzenie. Nieco inaczej do foteli trzeba podejść w kontekście wyposażenia stanowiska. Zobaczmy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Biuro prezesa i zarządu

Fotel gabinetowy to rozwiązanie dedykowane osobom piastującym wysokie stanowiska w firmie. Chcąc zapewnić zarządowi odpowiednie warunki do pracy, warto pokusić się o indywidualnie dopasowane rozwiązania. Oznacza to, że będziemy rozpatrywali takie kwestie, jak wygląd, kolorystyka, ergonomia czy rodzaj zastosowanych materiałów. Pozwala to na dostosowanie fotela do indywidualnych preferencji. Wysokiej klasy krzesła posiadają szereg regulacji, pozwalających zoptymalizować ustawienie zagłówka, siły potrzebnej do odchylenia, pozycji siedziska, czy wsparcia odcinka lędźwiowego. Regulacja podłokietników i wysokości siedziska to standard, którego nie może zabraknąć. Czasami istnieje możliwość dostosowania kół do rodzaju podłoża, na którym mają pracować. W końcu inaczej zachowuje się fotel na grubej wykładzinie, a inaczej na drewnianej podłodze. Jeśli możemy mieć wpływ na ten parametr, to warto pomyśleć o personalizacji tego elementu.

Wygodna i efektywna praca

Fotele i krzesła biurowe Nowy Styl to wygoda, którą można mieć w każdym biurze. Wybór pod względem wyglądu, koloru czy funkcji daje wiele możliwości aranżacji wnętrza. Części reprezentacyjne mogą być bardziej ekstrawaganckie i nieszablonowe, ale komfortowe i przyjemne. Z kolei dla osób pracujących w większości przy biurku warto zapewnić możliwie wysoki komfort i ergonomię pracy. Wygoda pozwala skupić się na zadaniach, a możliwość ustawień różnych pozycji, pozwala dostosować je w zależności od okoliczności. Dzięki temu pracownicy są skupieni na wyznaczonych celach. Wszystko to za sprawą odpowiedniego podtrzymania sylwetki, co nie nadwyręża i nie przemęcza mięśni. Niektóre modele wyposażone są w elastyczne membrany, które służą jako oparcie. Dostosowuje się ono do kształtu ciała i dodatkowo odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci. Sprawdzi się zwłaszcza w upalne dni, gdy klimatyzacja nie radzi sobie z temperaturami. Fotele biurowe Nowy Styl, znaleźć można na https://www.ergoexpert.pl/biuro/fotele-i-krzesla-biurowe.

Wybór krzesła biurowego powinien być podyktowany jego przeznaczeniem. Nieco inne warianty mogą trafić do części oficjalnej, a inne znajdą się w gabinecie prezesa. Mimo wszystko warto pamiętać o ergonomii i wygodzie. Dzięki temu praca nie będzie męcząca dla ciała, a to pozwoli na utrzymaniu skupienia. Wydaje się więc, że wygodna przekłada się na efektywną pracę.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO