Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak wybrać dobrego prawnika do kredytu we frankach

środa, 07 września 2022 09:19 / Autor: Jowita Plech
Jak wybrać dobrego prawnika do kredytu we frankach
Jak wybrać dobrego prawnika do kredytu we frankach
Jowita Plech
Jowita Plech

Wiele osób boryka się z problemami w związku z rosnącym kursem franka szwajcarskiego i kredytem zaciągniętym w tej walucie. Istnieją kancelarie gotowe nieść pomoc w sporach sądowych z bankiem. Jednak jak wybrać profesjonalną kancelarię, której zależy na dobru klienta i nie stosuje nieuczciwych praktyk? Skąd mieć pewność, że za chwytliwymi hasłami reklamowymi idzie doświadczenie? Odpowiadamy!

Jakie cechy powinna mieć godna zaufania kancelaria?

Aby zdecydować się na współpracę z kancelarią frankową, należy dokładnie ją zweryfikować. Oto jakie cechy powinna spełniać kancelaria godna zaufania:

  • wąska specjalizacja – dobrego specjalistę pozna się po tym, że zakres jego działalności jest bardzo wąski. Najlepsze kancelarie zrzeszają kilku bądź kilkunastu specjalistów z zakresu obsługi kredytów frankowych i obsługują wyłącznie sprawy o kredyty we frankach i sprawy przeciwko bankom. 
  • ilość wygranych - najlepsze Kancelarie Frankowe mają obecnie ok 400 wygranych spraw z bankami, dodatkowo wygrały już wielokrotnie z każdym bankiem udzielającym kredytów we frankach 
  • wieloletnie doświadczenie – im dłużej prawnik zajmuje się sprawami kredytów waloryzowanych do CHF, tym lepiej. Za jego wieloletnim doświadczeniem idzie szeroka wiedza z tego zakresu oraz wiele przeprowadzonych spraw.
  • znajomość specyfiki umów w poszczególnych bankach – każdy bank przyznający kredyty w CHF miał swoje umowy. Mimo że zasady przyznawania kredytów były zbliżone, to zapisy umów mogły się znacznie różnić, dlatego prawnik powinien być zaznajomiony z umowami jakie obowiązywały w różnych bankach.  
  • jawne i przejrzyste dokumentowanie wygranych - jeżeli kancelaria jest rzetelna, stara się upubliczniać uzyskiwane przez siebie wyroki na swoich stronach czy w mediach społecznościowych. Taki wyrok musi być opatrzony sygnaturą, aby klient mógł zweryfikować, czy dokument jest prawdziwy, co jest kolejnym krokiem do budowania pozytywnego wizerunki kancelarii i zyskaniu zaufania u potencjalnych klientów.
  • przejrzysta struktura – ważne, aby dane pracowników zatrudnionych były jawne oraz aby bez problemu można było zweryfikować ich kompetencje. Jeżeli prawnik jest dobry w swoim fachu, nie będzie miał nic do ukrycia, dzięki temu buduje pozytywny wizerunek kancelarii, ale również pracuję nad renomą swojego nazwiska.
  • ogólnopolski zasięg – gdy kancelaria jest dobra w tym, co robi warto skorzystać z jej usług, nawet jeżeli jej siedziba mieści się w odległym mieście. Dobra kancelaria posiada klientów w całym kraju.

Jak zweryfikować doświadczenie kancelarii frankowych?

Współpracując z profesjonalną i doświadczona kancelarią zyskujemy sporą pewność, że sprawa zakończy się po naszej myśli. Jednak należy być niezwykle ostrożnym w wyborze. Istnieje wiele podmiotów, zarejestrowanych jako spółka z o.o. bądź spółka akcyjna.

Kancelaria nie może posiadać takiej formy prawnej, co oznacza, że są to pośrednicy, którzy mimo, że znajdują dzięki głośnym akcjom marketingowym, nie mają zbyt wielu zakończonych pozytywnie spraw. Takie firmy nie są zobowiązane kodeksem etyki adwokackiej, więc wykorzystują różne chwyty w celu pozyskania klienta. Jak sprawdzić, czy reklamująca się firma jest rzetelną kancelarią?

  • sprawdzenie, od kiedy działa podmiot – dzięki NIP firmy można sprawdzić, od kiedy dana firma działa na rynku. Można to zrobić za pomocą CEIDG w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej i wspólników spółek cywilnych. Jeżeli kancelaria posiada inną formę prawną, wówczas zweryfikować można poprzez Krajowy Rejestr Sądowy na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
  • weryfikacja uprawnień – należy sprawdzić, czy osoby stojące za danym podmiotem posiadają uprawnienia adwokackie. Pomocny w tym będzie rejestr adwokatów oraz wyszukiwarka radców prawnych.
  • weryfikacja wyroków – nawet jeśli zaprezentowane na stronie wyroki posiadają sygnaturę, warto sprawdzić, czy stoi za nim dany podmiot. Wystarczy sygnaturę wkleić do wyszukiwarki Google i zobaczyć, czy ta sama sygnatura nie pojawia się na stronach innych kancelarii. Szczególnie należy uważać na kancelarie, które przesyłają informacje o wygranych tylko w wiadomościach prywatnych - często zdarza się, że prezentują one NIE SWOJE WYGRANE!!!

Na co zwracać uwagę podczas wyboru Kancelarii Frankowej?

Jeżeli kancelaria nie upublicznia wygranych spraw na swojej stronie bądź w mediach społecznościowych, ale chętnie udostępnia je klientowi na przykład w korespondencji mailowej, powinna się wówczas zaświecić czerwona lampka. Nie ma lepszej formy reklamy niż chwalenie się własnymi sukcesami. Często w takich sytuacjach okazuje się, że wyroki nie należą do danej kancelarii. Niektórzy nie upubliczniają wyroków zasłaniając się faktem ochrony danych osobistych. Jednak zakrywając dane powoda nie narażają się na ujawnienie danych wrażliwych, jednocześnie mogąc się podzielić wyrokiem.

Często, aby uśpić czujność klienta kancelaria wysyła linki do wyroków, jednak formułuje wypowiedzi w ten sposób, że nie jest jasno zakomunikowane, czy to ona je wywalczyła. Podmioty liczą na to, że potencjalny klient nie zwróci uwagi na formę wypowiedzi i nie domyśli się, że dane wyroki nie mają nic wspólnego z daną kancelarią.

Jeżeli kancelaria nie podaje do wiadomości publicznej, którzy adwokaci dla niej pracują, nie wspomina nic o ich wykształceniu ani doświadczeniu, może to oznaczać, że sprawy, które dla niej trafiają zlecane są firmom zewnętrznym.

Bywa również, że współpracuje z prawnikami, którzy nie posiadają żadnego znaczącego doświadczenia. Jeśli kancelaria dodatkowo jest spółką z o.o., wówczas nie warto podejmować współpracy, ponieważ w takim przypadki odpowiedzialność za błędy jest rozmywana.

Jeżeli kancelaria nie ma zbudowanej odpowiedniej renomy, szuka innych sposobów na wyróżnienie się na rynku. Wówczas zaczyna prężne działania marketingowe w Internecie, udziela się na portalach społecznościowych w grupach, które zrzeszają frankowiczów, kreując się na eksperta w tej dziedzinie. Często ich wypowiedzi przesycone są marketingowym hasłami, zwracają się językiem korzyści, który jest charakterystyczny dla sprzedawcy.

Firma, która chce zyskać klienta, nie mając doświadczenia w branży, często chwali się opiniami w Google, jednak często wystawiają je osoby, które nie wystawiły nigdy innej opinii. Komentarze są na ogół w podobnym tonie.

Przy wyborze kancelarii prawnej warto zwrócić się do osób, o dobrej reputacji, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie i wiele wygranych spraw. Ceny za profesjonalne usługi są wyższe, ale za ceną idzie ich jakość i zdecydowanie zwiększona szansa na wygranie sprawy. 

Portal partnerski: https://biznesnews24.pl

Źródło: https://biznesnews24.pl/jak-sprawdzic-doswiadczenie-kancelarii-od-sprawy-kredytu-we-frankach/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO