Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do kleryków: Powołanie jest darem Bożej miłości

piątek, 30 września 2022 18:21 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski do kleryków: Powołanie jest darem Bożej miłości
Biskup Jan Piotrowski do kleryków: Powołanie jest darem Bożej miłości
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

23 kleryków powróciło po wakacyjnej przerwie do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Formacje w najstarszej uczelni wyższej w Kielcach rozpoczęło pięciu nowych alumnów.

W piątek, 30 września, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego rozpoczęła nowy rok formacyjny w WSD w Kielcach.

– Zachowujmy Słowo Boże w sercu. Niech ono otwiera nas na dar powołania, które jest darem Bożej miłości. Czasem bardzo delikatnym, takim jak te płonące knoty. Potrzeba by światowe bitwy tego knotka w was nie zagasiły, czego wam wszystkim tu obecnym ze szczerego serca życzę – zaznaczał Pasterz diecezji kieleckiej.

Posłuchaj całej homilii:

W szeregach najstarszej uczelni wyższej w naszym mieście jest 25 alumnów, z czego dwóch przebywa na urlopach dziekańskich. Obecnie na VI roku jest 6 kleryków i tak kolejno na V-2, IV-4, III-5, II-1.

– Jestem pozytywnie nastawiony z racji na rozpoczynający się rok akademicki. Przede wszystkim spotkałem się już z klerykami, którzy wrócili z wakacji wypoczęci, z nowymi siłami do tego, aby podjąć dalej formację w naszym seminarium – powiedział ksiądz Kamil Banasik, prefekt alumnów.

Na pierwszy rok zgłosiło się pięciu kandydatów, a są nimi: Olaf Rabiej oraz Grzegorz Pacierz z parafii Ducha Świętego w Kielcach, Michał Ciszek z parafii św. Faustyny w Kłucku, Jakub Stela z parafii św. Józefa Oblubieńca w Krakowie oraz Artur Dzwonek z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie. Swoją drogę ku kapłaństwu rozpoczęli 10 września w Skorzeszycach, gdzie przeżywali okres propedeutyczny, a od 30 września wzrastać duchową będą w murach WSD.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO