Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Boże Ciało w kieleckiej katedrze

czwartek, 11 czerwca 2020 13:30 / Autor: Michał Łosiak
[FOTO] Boże Ciało w kieleckiej katedrze
[FOTO] Boże Ciało w kieleckiej katedrze
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka i tradycyjna procesja do czterech ołtarzy – tak wyglądały obchody Uroczystości Bożego Ciała w kieleckiej katedrze. W tym roku procesja eucharystyczna przeszła wokół bazyliki katedralnej.

W trakcie Eucharystii homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk. – Wbrew wszystkiemu, tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeżywamy bardziej aniżeli w poprzednie lata. Od początku panującej pandemii zostały wprowadzone ograniczenia dotyczące życia, a więc i wiary. Wraz z koronawirusem to co było do tej pory tak proste i dostępne zaczęło się komplikować. Pojawiło się wiele propozycji, które niełatwo było przyjąć. Wielu wyrażało gorące pragnienie przyjęcia Jezusa Chrystusa pod postacią chleba. Nie zadawalała ich komunia duchowa. Swój głód duchowy pragnęli zaspokoić prawdziwym Chlebem Życia – mówił biskup Marian Florczyk.

Biskup pomocniczy diecezji kieleckiej zauważył także, że nie jest łatwo dostrzec Chrystusa w białym chlebie eucharystycznym. – Trzeba mieć mocną wiarę, opartą na dobrej znajomości Jezusa, Jego nauki i misji. Podczas każdej Mszy Świętej wpatruję się w biały opłatek chleba, by ujrzeć Jezusa i zobaczyć Jego ludzką twarz. Wówczas doświadczam wielkiej tajemnicy, ale również tajemniczego wyróżnienia. Na słowa modlitwy grzesznego człowieka Jezus staje się obecny w chlebie i winie. Trudno objąć to wszystko umysłem. To mobilizuje do większego wysiłku rozumu i ducha oraz lepszego i mocniejszego aktu wiary – tłumaczył.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, a wierni przeszli w procesji do czterech ołtarzy ustawionych wokół bazyliki katedralnej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO