Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Rafał Dudała: Miłość jest ponad etykietkami

niedziela, 25 września 2022 13:41 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ksiądz Rafał Dudała: Miłość jest ponad etykietkami
Ksiądz Rafał Dudała: Miłość jest ponad etykietkami
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W niedzielę, 25 września, w kościele akademickim w Kielcach po Mszy Świętej o godzinie 11:30 zorganizowano festyn z okazji prezentacji nowej tablicy informacyjnej Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i słodkości.

– Dobro nie ma żadnej przynależności, miłość jest ponad wszelkiej maści etykietkami Caritasu czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miłość może być świadczona wszędzie, także na Skwerze Stefana Żeromskiego. Jeżeli spełnia swoje zadanie, jeżeli głodny odchodzi nakarmiony, smutny jest pocieszony, a temu, któremu się sypie świat przywraca się nadzieję. Kiedy pierwsi chrześcijanie zachwycali świat nowym stylem, to właśnie przez to, że chociaż sami nie mieli wiele, to dzielili się miedzy sobą i nikt z nich nie cierpiał niedostatku. W taki sposób powstawały wspólnoty, do których można było przyprowadzić tych z zewnątrz. Chodź i zobacz, jak oni się miłują, jak oni miłością się dzielą – tłumaczył ksiądz Rafał Dudała.

Posłuchaj całej homilii:

Po refleksji na temat miłości, która przyczynia się do powstania wspólnoty, stworzoną ją w atmosferze zabaw, konkursów i słodkości. Przyczynkiem spotkania była prezentacja nowej tablicy informacyjnej.

– Pomysł, którego realizację dzisiaj widzimy to nowa tablica w przedsionku kościoła akademickiego, która służyć będzie wiedzą dla wszystkich odwiedzających. Zawiera ona informacje na temat życia naszego centrum oraz wspólnot, które w nim działają. Bardzo ważnym aspektem jest to, że posiada ona kod QR, który odsyła bezpośrednio na naszą stronę internetową oraz treści zapisane alfabetem Braille’a dla osób niewidomych – powiedziała Anna Pałys z Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.

Inwestycja została zrealizowana dzięki mikrodotacji w ramach programu Świętokrzyski Fundusz Lokalny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO