Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Po raz trzynasty zasadzą żonkile. Niedługo ruszy kampania „Pola Nadziei”

czwartek, 22 września 2022 13:19 / Autor: Radio eM
Po raz trzynasty zasadzą żonkile. Niedługo ruszy kampania „Pola Nadziei”
Po raz trzynasty zasadzą żonkile. Niedługo ruszy kampania „Pola Nadziei”
Radio eM
Radio eM

Już w czwartek, 6 października, zainaugurowana zostanie kampania „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Akcja odbędzie się już po raz trzynasty.

Inaugurację rozpocznie Msza Święta w kościele św. Franciszka z Asyżu o godzinie 12.

– Zapraszamy wolontariuszy, szkoły, placówki, parafie i stowarzyszenia  chętne do współpracy w ramach „Pól Nadziei”. Po Eucharystii przewidujemy krótkie spotkanie informacyjne. Później będziemy wspólnie sadzić cebulki żonkili na naszej rabacie przy ulicy Warszawskiej. Żonkil to symbol naszej akcji. Rośliny służą na wiosnę jako cegiełki podczas kwest na rzecz hospicjum – mówi Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu w placówce.

W ramach kampanii odbędą się konkursy dla dzieci i młodzieży w szkołach, akcja „Serce dla Hospicjum”, a na Święta Bożego Narodzenia przewidziana jest „Kartka dla Hospicjum”.

– Przeprowadzimy liczne kwesty, a nasi wolontariusze odwiedzą kieleckie szkoły, rozmawiając o idei hospicyjnej i możliwościach wsparcia – dodaje Dominika Borkowska.

Odbędzie się również specjalny festyn hospicyjny, w którym wezmą udział pacjenci. Nowością będzie także promocja portalu „Hospicjowo”.

– Ma być to miejsce dla wszystkich, którym bliska jest idea hospicyjna. Znajdują się tam informacje dla kandydatów na wolontariuszy, świadectwa, opcję dla darczyńców, dane kontaktowe do hospicjów, ale również wskazówki jak radzić sobie z traumą po stracie bliskich – tłumaczy nasza rozmówczyni.

polanadziei2

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO