Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W tym roku „Kolędy Świata” nie ominą Kielc

poniedziałek, 09 stycznia 2023 15:42 / Autor: Łukasz Czerwiak
W tym roku „Kolędy Świata” nie ominą Kielc
W tym roku „Kolędy Świata” nie ominą Kielc
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Występ w KCK zakończy świąteczną trasę koncertową zespołu Trzecia Godzina Dnia. Grupa zaprezentuje w Kielcach „Kolędy Świata” już 27 stycznia.

To kolejna muzyczna podróż z tym chrześcijańskim chórem. Tym razem zaśpiewa on utwory z najnowszej płyty „Kolędy Świata 3”. W nowym programie zaprezentuje najpiękniejsze kompozycje bożonarodzeniowe ze wszystkich niemal kontynentów.

– Długo czekaliśmy na wydanie tego albumu. Wybraliśmy kolędy z różnych stron świata. Są tematy europejskie, północnoamerykańskie, ale także brazylijskie. I dość nietypowe, jak armeńskie, a nawet ugandyjskie. Najciekawszą propozycją jest chyba utwór z Indii. Taka mieszanka różnych melodii i klimatów oraz powrót do paru piosenek, które są dobrze znane – mówi Piotr Nazaruk, dyrygent zespołu TGD.

Członkiem jednego z najpopularniejszych chrześcijańskich chórów jest Kamil Milczarek. Wokalista pochodzi z Opoczna. Niejednokrotnie występował z zespołem ToON. Ostatni raz na dachu naszego Radia.

– Kielce są bardzo ważne dla mnie miejscem, tam dowiedziałem się w 2012 roku, że są przesłuchania do TGD. Gdy się dostałem, zostawiłem moje kieleckie życie i wyjechałem do Warszawy. Dużo się tam nauczyłem pod względem muzycznym. Koncert w tym mieście to na pewno spotkanie ze znajomymi i przyjaciółmi, którzy mi muzycznie kibicują. Oczekiwania są wielkie i fajnie, że kończymy trasę w takim ważnym dla mnie miejscu – opowiada.

Wkrótce poznamy gwiazdy, które wystąpią z TGD na kieleckiej scenie. Koncert odbędzie się w piątek, 27 stycznia. Początek o godzinie 19.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO