Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Winniczanie dla Kielc

czwartek, 23 czerwca 2022 13:47 / Autor: Weronika Kępa
Winniczanie dla Kielc
Winniczanie dla Kielc
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W dniach 23 czerwca – 14 lipca Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód zaprosi do Kielc 90 Winniczan (głównie matki i dzieci) do udziału w trzech tygodniowych kursach integracyjnych.

Kursy organizowane są w ramach projektu Stowarzyszenia pn. Świętokrzyskie - dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców INTEURO.INFO współfinansowanego ze środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań".

– Poprzez wkład artystyczny z udziałem zaproszonych do siedziby Radia eM gości chcielibyśmy aktywnie włączyć się w odchody Święta Kielc. Na ten dzień przygotowany będzie krótki program artystyczny i warsztaty integracyjne. Inicjatywa to nasza odpowiedź na potrzeby wsparcia osób przesiedlonych z obszarów wschodniej Ukrainy, którzy aktualnie licznie zamieszkują w obwodzie winnickim. Część z tych osób planuje swoją przyszłość również w naszym kraju – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia.

Podczas kursów uczestnicy wezmą udział w licznych działaniach integracyjnych, warsztatach teatralnych, artystycznych i psychologicznych, a także w tegorocznej edycji Święta Kielc aktywnie angażując się poprzez organizację polsko-ukraińskich występów artystycznych. Nie zabraknie też czasu na warsztaty z językiem polskim oraz zwiedzanie Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO