Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Agata Wojda: Nie ma złotej metody, która odwróci wieloletnie złe trendy gospodarcze
autor
Maciej Piętka
2026.06.26 16:27

Dzisiejszym (26 czerwca) gościem Radia eM w ramach audycji „Wszystko w temacie” była Agata Wojda, prezydent Miasta Kielce. Rozmawialiśmy przede wszystkim o wczorajszej sesji absolutoryjnej, a także o gospodarce i rezolucji w sprawie zmiany nazwy ulicy Stepana Bandery w mieście partnerskim Winnica.

Prezydent przyznała, że wynik głosowania był dla niej ulgą, ale jednocześnie podkreśliła, że nie zmienia on trudnej sytuacji politycznej w Radzie Miasta.

– To jest dla mnie po pierwsze ulga, po drugie też duża radość. Nie traktuję tego jako osobistego triumfalizmu, bo przecież to jest efekt ciężkiej pracy setek ludzi. Politycznie sytuacja w Kielcach jest skomplikowana i bardzo wymagająca – mówiła.

Jednym z głównych tematów rozmowy była także sytuacja gospodarcza miasta. Agata Wojda odniosła się do zarzutów dotyczących słabej pozycji Kielc w rankingach ekonomicznych oraz niewystarczającej liczby inwestorów.

– Nie ma złotego strzału i złotej metody, która odwróci wieloletnie trendy. Wiemy jednak, gdzie są nasze największe deficyty. To przede wszystkim tereny inwestycyjne i wysokiej klasy powierzchnie biurowe. Od początku kadencji konsekwentnie pracujemy nad tym, żeby je uzupełnić – stwierdziła.

Nie zabrakło także pytań o rezolucję dotyczącą zmiany nazwy ulicy Stepana Bandery w partnerskiej Winnicy. Agata Wojda przyznała, że temat powinien zostać poruszony w rozmowach z ukraińskim samorządem, jednak jej zdaniem właściwy moment na takie dyskusje nadejdzie po zakończeniu wojny.

Całą rozmowę z Agatą Wojdą można wysłuchać poniżej.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,68
ON
6,09
LPG
3,29
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ