Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bezpłatna pomoc prawna dla obywateli Ukrainy

piątek, 04 marca 2022 13:59 / Autor: Weronika Kępa
Bezpłatna pomoc prawna dla obywateli Ukrainy
Bezpłatna pomoc prawna dla obywateli Ukrainy
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Kielcach z darmowej pomocy prawnej. Świadczy ją Okręgowa Izba Radców Prawnych, Okręgowa Rada Adwokacka, jak również podlegające pod Urząd Miasta specjalne punkty.

„Radcowie prawni i aplikanci radcowscy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach chcą się czynnie włączyć w pomoc uchodźcom w związku ze zbrojną napaścią Federacji Rosyjskiej”, czytamy na stronie OIRP Kielce.

Na liście osób, które zadeklarowały chęć niesienia nieodpłatnej pomocy prawnej obecnie figuruje już 57 nazwisk. Wśród nich radcowie mówiący w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim. Swoim zasięgiem obejmują niemal całe województwo świętokrzyskie – Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Sandomierz, Skarżysko-Kamienną, Pińczów, Staszów czy Jędrzejów. Szczegóły pod linkiem: https://tiny.pl/94dn8.

W pomoc zaangażowała się również Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. „Naszą intencją jest udzielanie pomocy prawnej dla osób poszukujących w Polsce schronienia, w tym w zakresie procedur dotyczących legalizacji pobytu w Polsce, pomocy w uzyskaniu statusu uchodźcy lub uzyskania azylu politycznego, jak również każdej innej pomocy wynikającej z dynamicznie rozwijającej się sytuacji”, czytamy na stronie ORA Kielce.

Na stworzonej przez Radę liście obecnie figuruje 58 nazwisk wraz z numerami telefonów oraz adresami poczty elektronicznej. Całość jest dostępna pod linkiem: https://tiny.pl/94x3t.

Bezpłatną pomoc prawną oferuje również kielecki Urząd Miasta. „Do dyspozycji wszystkich osób przebywających na terenie naszego miasta, w tym również obcokrajowców, pozostaje system nieodpłatnej pomocy prawnej”, czytamy na stronie.

Pomoc przysługuje każdemu, kto nie jest w stanie samodzielnie opłacić tego typu usługi. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielają pracownicy Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta pod numerem telefonu: 41 36 76 400.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO