Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Bożonarodzeniowy kiermasz w Radiu eM! Świętowaliśmy z naszymi słuchaczami

niedziela, 18 grudnia 2022 17:31 / Autor: Wojciech Dudkowski
[FOTO] Bożonarodzeniowy kiermasz w Radiu eM! Świętowaliśmy z naszymi słuchaczami
[FOTO] Bożonarodzeniowy kiermasz w Radiu eM! Świętowaliśmy z naszymi słuchaczami
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem siedziba Radia eM przy ulicy Sienkiewicza 2 zamieniła się w świąteczną krainę. Był kiermasz słodyczy i ozdób od Manufaktury Pietraszki, świąteczne sesje zdjęciowe i koncert kolęd, a chętni mogli poznać radio „od kuchni”.

Już od południa do naszej redakcji zaczęli przychodzić goście, którzy na antenie Radia eM opowiadali o tym, jak spędzają święta Bożego Narodzenia. Wśród nich był wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

– Jest wiele spotkań opłatkowych, okres świąteczny dla wojewody, ale i dla wielu urzędów, trwa już drugi tydzień, a święta są fajne przez to, że podtrzymujemy tradycję. Te święta mają być duchowe, zaczynają się od rekolekcji i spowiedzi, potem czas wigilii i świętowania – powiedział.

Wicemarszałek Renata Janik stwierdziła, że w Bożym Narodzeniu najważniejsze są dla niej kontakty międzyludzkie

– W świętach najistotniejszy jest dla mnie drugi człowiek. Kontakty z ludźmi, którzy chcą z nami rozmawiać, uszlachetniają człowieka. Spotkań w okresie przedświątecznym jest bardzo dużo, często gonimy z jednego spotkania na drugie i żałuję, że nie mogę pobyć na nich tak długo, jak bym chciała.

Na specjalnie przygotowanym przez kielecką Manufakturę Pietraszki stoisku można było kupić ozdoby choinkowe i słodkości, a także w oryginalny sposób zapakować swój prezent.

– Kupowanie produktów z Pietraszek czy z innych Zakładów Aktywności Zawodowej, to dla nas uszlachetnienie, bo pomagamy. Te zakłady nie funkcjonują dla zysku, ale by osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności mogły pracować i rehabilitować się poprzez pracę – zachęcała Renata Janik.

– Chcieliśmy dać niepełnosprawnym to, co najlepsze – możliwość wykonywania zarobkowej pracy, realizacji siebie w obszarze zawodowym – jest to aktywizacja osób z niepełnosprawnością, ale także i wymiar ekonomiczny – podpisane umowy, pensje – dodał ksiądz Witold Janocha, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej.

– Jestem bardzo zadowolony, a ksiądz Witold to nie człowiek tylko anioł – powiedział Michał, jeden z pracowników Matufaktury.

Do budynku redakcji przychodzili także nasi słuchacze i czytelnicy, którzy chętnie korzystali z oferowanych atrakcji.

– Fantastyczne pierniczki, piękne dekoracje, można zrobić sobie wspaniałe zdjęcia – mówi Sylwia, która do Radia eM przyszła z córką Sandrą.

–  Jestem zauroczony, pierwszy raz jestem w siedzibie, choć spacerując ulicą Sienkiewicza, często zachodziłem do przedsionka po Tygodnik eM – mówi Rajmund, który przyjechał do nas z Końskich.

– Jest fajna i miła atmosfera świąteczna i można miło spędzić czas – dodała Hania.

Kolejnym punktem imprezy  był koncert kieleckiego zespołu ToON, który zaprezentował znane kolędy oraz nieoczywiste pastorałki, w nowoczesnych aranżacjach.

Imprezę zakończyło uroczyste rozświetlenie szopki bożonarodzeniowej, która od wielu lat w każde święta Bożego Narodzenia stoi przy budynku Radia eM Kielce. Zachęcamy do odwiedzania jej w najbliższych dniach.

(fot. Piotr Michalec i Wojciech Dudkowski)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO