Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Coraz mniej czasu na wyrażenie zdania o zmianach w KBO

środa, 08 lutego 2023 13:43 / Autor: Weronika Kępa
Coraz mniej czasu na wyrażenie zdania o zmianach w KBO
Coraz mniej czasu na wyrażenie zdania o zmianach w KBO
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Ankieta dotycząca zmian w Kieleckim Budżecie Obywatelskim będzie aktywna jeszcze przez szesnaście dni. Przypomnijmy, że chodzi o ewentualny podział projektów na ogólnomiejskie i te skupione wokół danych, mniejszych społeczności.

– Obecnie Budżet Obywatelski podzielony jest na cztery kategorie – projekty inwestycyjne duże, inwestycyjne małe, nieinwestycyjne i zielone. Do tej pory inicjatywy, które w danej kategorii uzyskały największą liczbę głosów były realizowane. Natomiast bywało tak, że projekt, który dla danego osiedla był bardzo ważny w skali całego miasta, nie uzyskał wystarczającej liczby głosów i nie został zrealizowany. Dlatego pytamy mieszkańców, czy chcieliby wprowadzenia pewnego podziału – mówi Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

– Chodzi o podział na projekty ogólnomiejskie czyli takie, z których wszyscy mogą korzystać, jak na przykład krzesełka na stadionie Korony Kielce, czy ścieżka rowerowa na Pierścienicy i na projekty skupione wokół danych społeczności. W ankiecie można wskazać, ile takich obszarów miałoby powstać i czy powinniśmy dzielić je na kategorie czy jest to zbędne – tłumaczy Januchta.

Ankieta jest dostępna na stronie Idea Kielce w zakładce „wypowiedz się”. Można ją wypełnić do 24 lutego. Do tej pory zrobiło to tylko 171 osób.

Wprowadzenie nowego regulaminu zaplanowano na 2024 rok. Najpierw musi jednak zaakceptować go kielecka rada miasta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO