Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Do trzech razy sztuka?

wtorek, 04 kwietnia 2023 14:10 / Autor: Weronika Karyś
Do trzech razy sztuka?
Do trzech razy sztuka?
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Miasto już po raz trzeci ogłosiło przetarg na obsługę czterdziestu autobusów unijnych, zakupionych w latach 2009-2010. Zgodnie z zapowiedziami, dokonano istotnych zmian w specyfikacji warunków zamówienia.

Zamówienie zostało podzielone na trzy części:

  • Obsługa czterech linii (13, 102, 107, 108)
  • Obsługa trzech linii (23, 24, 112)
  • Obsługa pięciu linii (0W, 0Z, 103, 104, 114)

– Liczymy, że przy tym rozwiązaniu uda się wyłonić kilku mniejszych przewoźników. Oczywiście nie będzie to żadną stratą dla pasażerów, ponieważ zadbamy o to, żeby zapisy umowy zapewniały wysoką jakość usługi – informuje wiceprezydent Agata Wojda.

Kontrakt obejmuje wykonanie czterech milionów kilometrów na terenie Kielc w okresie dwóch lat (czyli do 30 czerwca 2025 roku).

Od wykonawców Zarząd Transportu Miejskiego wymaga m.in. zatrudnienia 25 kierowców z minimum półrocznym doświadczeniem oraz posiadania na terenie miasta, lub w odległości pięciu kilometrów, bazy eksploatacyjnej z miejscami postojowymi dla wszystkich autobusów. Nie zdecydowano się na wprowadzenie zmian w zakresie kar umownych.

Co jeśli przetarg po raz kolejny nie zostanie rozstrzygnięty?

– Mamy formalną możliwość podpisania umowy z kimś z wolnej ręki, czyli zaproszenia jakiegoś podmiotu i w trybie negocjacji czasowego powierzenia mu usługi. Jest wiele rozwiązań, które możemy zastosować, by pasażerowie nie byli stratni – zapewnia Agata Wojda.

Oferty można składać do 15 maja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO