Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Drzewa na Karczówkowskiej uratowane!

wtorek, 25 października 2022 12:32 / Autor: Weronika Kępa
Drzewa na Karczówkowskiej uratowane!
Drzewa na Karczówkowskiej uratowane!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Po blisko trzymiesięcznej batalii o drzewa zlokalizowane na ulicy Karczówkowskiej miasto zawarło kompromis z mieszkańcami. Z w sumie szesnastu drzew udało się uratować czternaście!

– W sierpniu powiedzieliśmy, że być może ostatni raz spotykamy się pod tymi drzewami, a dzisiaj możemy powiedzieć, że pod tymi drzewami spotkamy się jeszcze nie raz. Zostały one uratowane przed wycinką. Zawarty kompromis mówi, że z szesnastu drzew znajdujących się na ulicy Karczówkowskiej zostaną wycięte tylko dwa, siedem zostanie przesadzonych, a pozostałe zostaną uratowane i nie zmienią swojego miejsca – informuje radny Michał Braun.

Na ten moment miasto nie planuje zakupu własnej przesadzarki drzew, tylko zlecenie wykonania zadania zewnętrznej firmie.

– Sytuacja kosztowa ma być jeszcze analizowana, ale miasto twierdzi, że taniej będzie póki co zatrudnić firmę niż kupować sprzęt. Moim zdaniem, jeżeli będziemy chcieli wprowadzić to rozwiązanie do Kielc na stałe to zakup będzie w pewnym momencie konieczny. Problem jest jednak taki, że nie wystarczy jedna, a należałoby kupić kilka takich maszyn – dopasowanych do gabarytu drzewa – dodaje Braun.

Z wnioskiem o zakup takiej maszyny średniego gabarytu wystąpiła do miasta radna Anna Myślińska.

Ponadto władze Kielc zadeklarowały, że od tej pory komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska będzie informowana o wszystkich projektach inwestycyjnych kolidujących z zielenią, tak aby móc w porę reagować i chronić drzewa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO