Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dziś harcerze otrzymają klucze do miasta!

czwartek, 07 lipca 2022 14:48 / Autor: Weronika Kępa
Dziś harcerze otrzymają klucze do miasta!
ZDJĘCIE Z 2021 ROKU
Dziś harcerze otrzymają klucze do miasta!
ZDJĘCIE Z 2021 ROKU
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Już dziś (7 lipca) młodzi artyści uczestniczący w 49. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oficjalnie zawładną Kielcami i otrzymają od prezydenta klucze do bram miasta. Koncert inaugurujący odbędzie się o godzinie 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury.

Od godziny 11.00 w KCK trwają przeglądy konkursowe solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych, podczas których uczestnicy rywalizują o festiwalowe "Jodły". Od tego jak się zaprezentują zależy, czy ich występ pojawi się w programie koncertu galowego.

O 19.00 Festiwalowicze zostaną oficjalnie przywitani przez władze miasta na Koncercie Inaugurującym w KCK i odbiorą klucze do miasta.

Przeglądy konkursowe będą kontynuowane również jutro (8 lipca). Tym razem równocześnie będą trwały przeglądy muzyczne - na Małej Scenie oraz taneczne - na Dużej Scenie.

Piątek to także dzień rozpoczynający grę miejską "Zakręceni na Kielce", podczas której uczestnicy będą mogli zwiedzić kieleckie instytucje kulturalne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO