Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Duże zmiany na Kadzielni! Są nowe atrakcje

środa, 05 czerwca 2019 09:10 / Autor: Piotr Natkaniec
[FOTO] Duże zmiany na Kadzielni! Są nowe atrakcje
[FOTO] Duże zmiany na Kadzielni! Są nowe atrakcje
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Tarasy widokowe, nowe trasy i ścieżki, pomost oraz wodospad. Kadzielnia – perełka turystyczna Kielc – zmieniła swoje oblicze!

Jeszcze w tym tygodniu powinny zakończyć się ostatnie prace przy budowie nowych atrakcji na Kadzielni. Inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł, a turyści i mieszkańcy Kielc będą mogli odkryć Kadzielnię na nowo, poruszając się nowymi trasami oraz spoglądając na nią z wybudowanych tarasów widokowych.

NOWE TRASY I ŚCIEŻKI

Dzięki nowemu pomostowi będziemy mieli możliwość przejścia Kadzielni dookoła, co wcześniej było niemożliwe. Potężna kładka, po której można spacerować oraz jeździć rowerem, powstała w pobliżu bramy do amfiteatru. Prowadzi ona do Wzgórza Harcerzy, jednak dolną trasą - przez dno kamieniołomu. Powstały też schody łączące górne i dolne trasy, dzięki którym możemy podziwiać Kadzielnię zarówno na poziomie ulicy jak i na szczycie skały.

PUNKTY WIDOKOWE

Wzdłuż Kadzielni od strony ulicy Krakowskiej do zaplecza dawnego kina Skałka powstały nowe tarasy widokowe oraz ławki. Całość jest znakomicie oświetlona, dzięki nowym latarniom. Nie zabrakło też tablic edukacyjnych i informacyjnych.

WODOSPAD

To prawdopodobnie będzie największa atrakcja, ale najpierw kielecki Geopark, zarządzający Kadzielnią, musi poczekać na… licznik od zakładu energetycznego. Prace przy wodospadzie zakończyły się wiosną, ale zostanie on uruchomiony najwcześniej w drugiej połowie wakacji. Wodospad powstał od ulicy Pakosz.  

Tag: Kadzielnia
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO