Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce zagrają z WOŚP. Wśród fantów kosmiczny fotel i saturator

piątek, 13 stycznia 2023 14:42 / Autor: Weronika Karyś
Kielce zagrają z WOŚP. Wśród fantów kosmiczny fotel i saturator
FB MBP KIELCE
Kielce zagrają z WOŚP. Wśród fantów kosmiczny fotel i saturator
FB MBP KIELCE
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kielce po raz kolejny zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Będą występy, pokazy i wyjątkowe licytacje. Na rynku stanie scena, a w Domu Środowisk Twórczych zostanie utworzona baza dla wolontariuszy. Nie zabraknie też światełka do nieba.

W naszym mieście zagrają w sumie cztery sztaby: Regionalne Centrum Wolontariatu, Szkoła Podstawowa numer 33, VIVE Textile Recycling oraz Wojewódzki Szpital Zespolony, w ramach którego pieniądze będzie zbierał również kielecki samorząd.

Finał odbędzie się 29 stycznia. To właśnie wtedy na miejskim rynku stanie scena.

– Startujemy o godzinie 13. Na scenie wystąpią między innymi młodzi artyści z miejskich instytucji takich jak Młodzieżowy Dom Kultury czy Domu Kultury „Zameczek”. Wieczorem pojawi się na niej zespół Mayoroots, czyli zdobywca Grand Prix Festiwalu Scyzoryki 2022. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej z Bilczy na płycie rynku odbędzie się również wielkie morsowanie. O godzinie 20 rozbłyśnie światełko do nieba – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Główna licytacja, tradycyjnie, odbędzie się w Pałacyku Zielińskiego. Całość ruszy o godzinie 17:00.

– Pod młotek pójdą orkiestrowe gadżety, ale też między innymi saturator od Wodociągów Kieleckich, albumy Kieleckiego Teatru Tańca, wieczór w „Plotkarce” oraz trzydniowy pobyt w apartamencie w Zakopanem – mówi Januchta.

– Od 21 stycznia będzie też można licytować kosmiczny fotel do czytania przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Miejska Biblioteka Publiczna wzbogaciła go o kilkadziesiąt książek since fiction i fantasy. Obecnie stoi on na terenie Galerii Korona i można go obejrzeć – dodaje nasz rozmówca.

W Biurze Wystaw Artystycznych stanęła już orkiestrowa puszka. Można do niej wrzucać datki, a w zamian otrzymać książki z prywatnego zbioru dyrektor placówki, Stanisławy Zacharko-Łagowskiej. Warto się pospieszyć, bo liczba książek jest ograniczona.

W wielkim finale zagra także Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Kieleckie Centrum Kultury, które przygotowuje akcje „Podziel się sercem”. W ramach inicjatywy powstaną serduszka, które zostaną przekazane na licytacje.

Przypominamy, że w dniu finału wolontariusze WOŚP będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Lista wszystkich wydarzeń zaplanowanych w mieście zostanie opublikowana na stronie internetowej www.kielce.eu w przyszłym tygodniu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO