Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce zakorkowane, a to jeszcze nie koniec remontów. Wkrótce ruszą kolejne

wtorek, 05 września 2023 15:45 / Autor: Weronika Karyś
Kielce zakorkowane, a to jeszcze nie koniec remontów. Wkrótce ruszą kolejne
Fot. Piotr Michalec
Kielce zakorkowane, a to jeszcze nie koniec remontów. Wkrótce ruszą kolejne
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Początek roku szkolnego plus remonty – wynik tego równania zna chyba każdy. Korki. Jak się jednak okazuje, niebawem w Kielcach mają ruszyć przebudowy kolejnych ulic. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, a może nawet… przesiąść z aut na inne środki transportu?

Najwięcej emocji wśród kierowców wywołuje obecnie remont al. IX Wieków Kielc. Dlaczego rozpoczął się tuż przed powrotem dzieci do szkół?

– To element bardzo dużego projektu drogowego, obejmującego trzynaście ulic, który miał swój harmonogram. Najpierw zgłosiliśmy się po dofinansowanie. Kiedy okazało się, że miasto zdobyło te środki, niezwłocznie rozpoczęły się prace projektowe, które przebiegały w tempie ekspresowym, bo mieliśmy na nie zaledwie dziewięć miesięcy. Później procedura zamówienia publicznego, wyłonienie wykonawcy robót i przygotowanie czasowych organizacji ruchu. To wszystko spowodowało, że realizacja zbiegła się w czasie z rozpoczęciem roku szkolnego – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji zostanie przebudowanych w sumie trzynaście ulic. Oprócz alei IX Wieków Kielc w remoncie jest już ulica Śniadeckich.

– Wymóg postawiony przed wykonawcą był taki, aby jednocześnie nie modernizować dwóch arterii, które przecinają strefę w osi wschód-zachód, czyli w jednym czasie wykonawca nie może modernizować alei IX Wieków Kielc i ulicy Seminaryjskiej. Może to robić po kolei – tłumaczy Skrzydło.

– Jeszcze w tym roku wykonawca chciałby rozpocząć remont ulicy Złotej i Nowy Świat – dodaje.

W następnym roku dojdzie do tego ulica Paderewskiego, Równa, Żeromskiego, Głowackiego, Silniczna, Kaczmarka, Solna, Panoramiczna i Seminaryjska.

W ramach innego zadania w najbliższym czasie rozpocznie się także modernizacja ulicy Szczecińskiej i Massalskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO