Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na „Sienkiewce” po raz kolejny staną food trucki

poniedziałek, 17 maja 2021 11:38 / Autor: Weronika Karyś
Na „Sienkiewce” po raz kolejny staną food trucki
Fot. Street Food Polska
Na „Sienkiewce” po raz kolejny staną food trucki
Fot. Street Food Polska
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Street Food Polska Festival to nie lada gratka dla wszystkich miłośników różnorodnej kuchni i smaków świata. Już w najbliższy piątek, 21 maja, na kieleckiej „Sienkiewce” pojawi się ponad dwudziestu wystawców serwujących m.in. amerykańskie burgery czy francuskie taco. Zapowiada się naprawdę apetyczny weekend.

Street Food Polska Festival to cykliczne wydarzenie, podczas którego można spróbować różnorodnych potraw z mobilnych restauracji serwujących najlepsze jedzenie uliczne. Festival ma formę pikniku na świeżym powietrzu i adresowany jest do wszystkich miłośników jedzenia, bez względu na wiek.

- Zaczynamy w piątek, 21 maja, o godzinie 14 – mówi Michał Skoczek, twórca bloga Street Food Polska. - W ramach wydarzenia na ulicy Sienkiewicza pojawi się około dwudziestu wystawców z bardzo różnorodną kuchnią. Nie zabraknie klasyków takich jak burgery czy kanapki amerykańskie, ale będzie można również spróbować belgijskich flammów, francuskiego taco, węgierskich langoszy oraz meksykańskiego tex-mex, tak więc wybór będzie ogromny. Oprócz fajnego i smacznego jedzenia, na Placu Artystów pojawią się też różne dodatkowe atrakcje, między innymi warsztaty kulinarne dla dzieci. Zapraszam na stronę wydarzenia na Facebooku, tam można znaleźć wszystkie szczegóły – dodaje.

Mieszkańcy będą mogli rozkoszować się wspomnianymi potrawami przez trzy dni – w piątek w godzinach 14-21, w sobotę 11-21 oraz w niedzielę 11-20.

Jak informują władze miasta, wydarzenie nie będzie miało charakteru masowego i odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO