Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Najbardziej nieuprzejme miasta w Polsce. Czy Kielce są wśród nich?

środa, 25 stycznia 2023 15:05 / Autor: Weronika Kępa
Najbardziej nieuprzejme miasta w Polsce. Czy Kielce są wśród nich?
Najbardziej nieuprzejme miasta w Polsce. Czy Kielce są wśród nich?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Censuswide przeprowadził badanie dotyczące nieuprzejmości w Polskich miastach. Pod lupę wzięto dziewiętnaście największych samorządów, wśród nich znalazły się również Kielce. Jak w rankingu wypada stolica województwa świętokrzyskiego?

„Przeprowadziliśmy ankietę wśród 1550 mieszkańców 19 największych miast w Polsce. Aby wziąć udział w badaniu (…) wymagane było zamieszkiwanie w danym mieście przez co najmniej rok. Spośród wszystkich respondentów 56 procent stanowili mężczyźni, a 44 procent kobiety”, czytamy w opracowaniu na stronie preply.com.

Badanie zostało prowadzone w dniach 2-7 listopada 2022 roku. Jego organizatorzy zapytali mieszkańców jak często są świadkami niegrzecznych zachowań w swoim mieście, następnie zsumowali dane, obliczyli średni wynik i uszeregowali go w rankingu.

„Łódź, Lublin i Warszawa to trzy miasta, które według naszych badań zajęły najwyższe miejsca w rankingu najbardziej niegrzecznych miast w Polsce”, czytamy w opisie.

W tym zestawieniu Kielce znajdują się na ósmej z dziewiętnastu pozycji. Okazuje się, że stolica województwa świętokrzyskiego przoduje jeśli chodzi o… wpychanie się w kolejki. Z pozytywów - na wysokim poziomie mamy napiwki za dobrą obsługę. Wynoszą one średnio 12,06 zł. W tym zakresie wyprzedzają nas tylko Lublin, Częstochowa i Bydgoszcz.

Najwięcej złych nawyków mają jednak Gliwice, gdzie według mieszkańców najczęściej można spotkać ludzi z nosem w telefonie, rozmawiających przez głośnik w miejscu publicznym, będących nieuprzejmych wobec pracowników obsługi oraz niedających napików.

Okazuje się, że najlepiej wychowani są mieszkańcy Szczecina i Wrocławia.

Źródło: https://preply.com/pl/blog/oto-najbardziej-chamskie-miasta-w-polsce/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO