Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowe pociągi w góry i nad morze

czwartek, 17 września 2020 09:32 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Już od grudnia pojedziemy bezpośrednimi pociągami z Kielc do Zakopanego i Świnoujścia.  W wyszukiwarce Portalu Pasażera od dziś dostępny jest projekt rozkładu jazdy na przyszły rok. Na stacji Kielce będzie kilka nowości, a wszystkie dotychczasowe pociągi pospieszne zostaną utrzymane.

W połowie grudnia kursować zacznie bezpośredni poranny pociąg IC Karłowicz do Zakopanego, który wieczorem wróci do stolicy. Nowością będzie również TLK Wyczółkowski relacji Świnoujście-Lublin przez Częstochowę, Opole, Wrocław, Zieloną Górę i Szczecin. IC Morcinek relacji Wrocław-Lublin zmieni ją na Bielsko Biała-Lublin. Trasa pociągu IC Sztygar Wrocław-Lublin zostanie skrócona do Katowice-Lublin.

Na linii Kielce-Busko Zdrój, tak jak dotychczas, jeździć będą trzy pociągi. Jeden z nich przyjedzie bezpośrednio z Katowic.

Część połączeń w kierunku Warszawy ma wpisaną w rozkładzie rocznym trasę przez Warkę. Pojadą nią prawdopodobnie od czerwca, do tego czasu pokonają objazd przez Idzikowice.

Nowy rozkład zacznie obowiązywać 13 grudnia. Wcześniej, bo 8 listopada zostanie wprowadzona ostatnia korekta tegorocznego rozkładu. Szczegóły dostępne są w wyszukiwarce połączeń na stronie internetowej portalpasazera.pl

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO