Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Od 1 kwietnia w Urzędzie Miasta działa Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości 2020

czwartek, 02 kwietnia 2020 11:52 / Autor: Weronika Karyś
Od 1 kwietnia w Urzędzie Miasta działa Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości 2020
Od 1 kwietnia w Urzędzie Miasta działa Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości 2020
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, władze miasta powołały Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości 2020. Do zadań jednostki będzie należała pomoc przedsiębiorcom zarejestrowanym lub prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Kielc.

- Nasi urzędnicy mają za zadanie wspierać przedsiębiorców w tej trudnej dla nich sytuacji i przekazywać im najważniejsze wskazówki oraz podpowiedzi, między innymi w zakresie pomocy udzielanej przedsiębiorcom - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. - Informacje dotyczą przygotowanej przez polski rząd "Tarczy Antykryzysowej", jak również opracowanego przez nas pakietu pomocowego miasta Kielce dla przedsiębiorców, który przedstawiliśmy w ubiegłym tygodniu. Pracownicy ratusza będą prowadzić także dodatkowe czynności wspierające funkcjonowanie kieleckich przedsiębiorców - dodaje.

Do zadań nowo powołanej komórki, powstałej w ramach Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej, należy w szczególności: wspieranie działalności gospodarczej, koordynacja pakietu pomocowego miasta Kielce dla przedsiębiorców, informowanie o możliwościach korzystania z rozwiązań zawartych w ramach pakietu pomocowego rządu, doradztwo w zakresie możliwości sfinansowania przedsięwzięć rozwojowych, wsparcie w zakresie wynajmu pomieszczeń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz ścisła współpraca z największymi pracodawcami, organizacjami, czy stowarzyszeniami.

- Przypominam, że w ramach zaproponowanego przez nas pakietu pomocowego, kieleccy przedsiębiorcy mogą ubiegać się między innymi o ulgi podatkowe, niższe opłaty za gospodarkę odpadami komunalnymi, ulgi przy czynszach za dzierżawę gruntów oraz lokale użytkowe, będące w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków. Pakiet został rozszerzony także o pomoc dla przedsiębiorców, którzy są lokatorami Kieleckiego Parku Technologicznego – informuje prezydent.

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej www.um.kielce.pl/pomoc-dla-przedsiebiorcow.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO