Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Od 17 maja kielczanie będą parkować w centrum na nowych zasadach

wtorek, 11 maja 2021 10:29 / Autor: Weronika Karyś
Od 17 maja kielczanie będą parkować w centrum na nowych zasadach
Od 17 maja kielczanie będą parkować w centrum na nowych zasadach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Od najbliższego poniedziałku, 17 maja, kielczan czekają duże zmiany w strefie płatnego parkowania - zmotoryzowani mieszkańcy między innymi zyskają 250 dodatkowych miejsc w centrum, ale zapłacą więcej za postój.

Przypomnijmy: 22 kwietnia, podczas sesji rady miasta, gremium pozytywnie zaopiniowało uchwałę dotyczącą zmian w strefie płatnego parkowania.

- Te dotyczą przede wszystkim stawek za postój – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Pierwsza godzina, tak jak do tej pory, będzie kosztować dwa złote, z kolei druga 2,40, a trzecia 2,80. Kielczanie wciąż będą mogli korzystać z 45 minut darmowego postoju – dodaje.

Zmianie ulega również opłata dodatkowa. - Od poniedziałku będzie ona wynosić 160 złotych, chyba że kierowca zapłaci mandat w ciągu trzech dni roboczych, wówczas kwota zmniejszy się do 80 złotych – informuje Skrzydło.

Największą zmianą jest zrezygnowanie z abonamentu zerowego dla hybryd. - Od tej pory tak zwana „stawka zerowa” będzie dotyczyć tylko pojazdów elektrycznych. Nie zapominajmy również, że w wyniku podjętej uchwały strefa płatnego parkowania została powiększona o dwa place: Niepodległości i Wolności co łącznie daje dodatkowe 250 miejsc postojowych w centrum.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO