Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Osiedle Nowy Czarnów. Radni wyrazili zgodę na ogromną inwestycję w Kielcach

czwartek, 14 września 2023 15:29 / Autor: Weronika Karyś
Osiedle Nowy Czarnów. Radni wyrazili zgodę na ogromną inwestycję w Kielcach
Osiedle Nowy Czarnów. Radni wyrazili zgodę na ogromną inwestycję w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Podczas dzisiejszej (14 września) sesji rady miasta gremium pozytywnie zaopiniowało projekt dotyczący utworzenia osiedla Nowy Czarnów przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach.

Osiedle Nowy Czarnów będzie się składać z ośmiu budynków, w tym sześciu siedmiokondygnacyjnych i dwóch 21-kondygnacyjnych. W ramach przedsięwzięcia przy ulicy Mielczarskiego powstanie tysiąc mieszkań i nawet półtora tysiąca miejsc parkingowych.

– Uważam, że to jest dobry pomysł. Kielce muszą wreszcie wyjść z niemocy. Chcemy być dużym i rozpoznawalnym miastem, które będzie odróżniało się od niewielkich miasteczek. Takie wysokie budynki będą świadczyły właśnie o wielkomiejskości. To jest ważny projekt – stwierdza przewodniczący kieleckiej rady miasta, Jarosław Karyś.

– Powinniśmy się rozwijać jako miasto. Uważam, że w Kielcach jest potencjał, a tego typu realizacje otwierają nam drzwi do promowania, również w kontekście wizualnym – dodaje wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska.

Za projektem zagłosowało 13 radnych: Michał Braun, Jarosław Bukowski, Maciej Bursztein, Anna Kibortt, Monika Kowalczyk, Wiesław Koza, Marian Kubik, Joanna Litwin, Bożena Sieczka, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański, Karol Wilczyński i Joanna Winiarska.

Od głosu wstrzymali się: Katarzyna Czech-Kruczek, Jarosław Karyś, Dariusz Kisiel, Tadeusz Kozior, Anna Myślińska, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Monika Słoniewska, Marcin Stępniewski, Arkadiusz Ślipikowski, Katarzyna Zapała.

W ramach inwestycji na Nowym Czarnowie pojawią się chodniki, ścieżki rowerowe, ławki, oświetlenie, zieleń, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a nawet skatepark.

Budowa całego osiedla ma potrwać w sumie siedem lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO