Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Połączyli pożyteczne z przyjemnym. Wyjątkowa lekcja o Stefanie Artwińskim

niedziela, 27 października 2019 14:29 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

W wyjątkowej lekcji historii mogli wziąć udział kielczanie w niedzielę w parku miejskim. Wszystko za sprawą gry terenowej, której celem było przybliżenie sylwetki rządzącego w latach 1934-1939 prezydenta Kielc, Stefana Artwińskiego.

Uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na zespoły składające się od dwóch do pięciu osób. Współpracując, musieli oni wykonywać różne zadania, które miały na celu przybliżyć im sylwetkę nie tylko Stefana Artwińskiego, ale również ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Gracze w przypadku niektórych zadań korzystali z różnego rodzaju sprzętu, z którym na co dzień większość z nas nie ma styczności, czyli z alkogoogli bądź wykrywaczy metalu. Dodatkowo musieli się wykazać sprawnością fizyczną, wspinając się na przygotowanej ściance wspinaczkowej.

Jak podkreślił organizator wydarzenia, Paweł Kwietniewski, wiceprezes fundacji imienia Stefana Artwińskiego, głównym celem spotkania było propagowanie informacji na temat patrona organizacji: - Chcemy przybliżyć w ten sposób kielczanompostać zasłużonego prezydenta Kielc. Niesamowitego społecznika, który zawsze walczył o dobro mieszkańców i społeczeństwa. Gra miała co prawda głównie charakter edukacyjny, ale mamy również nadzieję, że udało nam się zawiązać z uczestnikami patriotyczną wspólnotę – tłumaczył.

Pomimo tego, że spotkanie miało charakter zabawy, czuć było ducha zaciętej rywalizacji. Wszystko dlatego, że gracze walczyli o wyjątkowe nagrody, w tym między innymi telewizor, tablet oraz głośnik bezprzewodowy. W zabawie wzięło udział ponad sto osób, które utworzyły 29 rywalizujących ze sobą zespołów. Zwycięską okazała się drużyna o nazwie "Ada i Kuba", która wygrała telewizor. Drugie miejsce zajął zespół "Duchy Sowy", który wygrał tablet, a podium zamknęła grupa "3xM" i została nagrodzona głośnikiem. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO