Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radny Piotr Kisiel: Wnioskuję o ULEPSZENIE aplikacji ULEPSZAMY KIELCE

czwartek, 11 sierpnia 2022 14:04 / Autor: Weronika Kępa
Radny Piotr Kisiel: Wnioskuję o ULEPSZENIE aplikacji ULEPSZAMY KIELCE
Radny Piotr Kisiel: Wnioskuję o ULEPSZENIE aplikacji ULEPSZAMY KIELCE
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Aplikacja „Ulepszamy Kielce” została uruchomiona blisko siedem miesięcy temu. Od tej pory mieszkańcy dodali w niej ponad pięć i pół tysiąca zgłoszeń. Jak się jednak okazuje, niektóre z nich czekają na rozpatrzenie od… stycznia. Radny Piotr Kisiel postanowił zainterweniować w tej sprawie.

– Kilka tysięcy zgłoszeń mieszkańców to dowód, że kielczanie interesują się sprawami miasta, a przede wszystkim jego problemami. Wszystkie zgłoszenia mieszkańców sygnalizowane za pomocą aplikacji są rzeczywiście przyjmowane, ale niestety wiele pozostaje bez odpowiedzi określającej sposób i termin realizacji. Najstarsze pochodzą nawet ze stycznia. Brak odpowiedzi czy wytłumaczenia sprawia, że wielu mieszkańców czuje się lekceważonych przez urzędników, a cała idea uruchomienia aplikacji zostaje wypaczona – stwierdza radny Kisiel.

Radio eM zweryfikowało te informacje i rzeczywiście – najstarsze, wciąż nierozpatrzone zgłoszenia, pochodzą z dnia uruchomienia aplikacji czyli z 19 stycznia 2022 roku. Jest ich w sumie dwadzieścia trzy i dotyczą przede wszystkim uszkodzeń w nawierzchni.

– Z informacji otrzymywanych od mieszkańców wynika, że ze strony Straży Miejskiej nie ma takich problemów, odpowiedź jest w ciągu tego samego dnia lub następnego, ale już w innych instytucjach jest problem. Zdaniem mieszkańców, najgorzej wygląda współpraca z MZD i wydziałem usług komunalnych UM. Zwracam się z wnioskiem o ULEPSZENIE aplikacji ULEPSZAMY KIELCE – dodaje radny.

Miasto ma czternaście dni na odniesienie się do problemu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO