Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Skatepark prawie gotowy. Pumptrack się buduje

piątek, 25 marca 2022 13:08 / Autor: Weronika Kępa
Skatepark prawie gotowy. Pumptrack się buduje
Źródło: kielce.eu
Skatepark prawie gotowy. Pumptrack się buduje
Źródło: kielce.eu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Już w najbliższą środę, 30 marca, ma zakończyć się rozbudowa kieleckiego skateparku zlokalizowanego przy Kadzielni – miłośnicy sportów ekstremalnych długo czekali na tę informację. Równocześnie rozpoczęły się prace przy pumptracku, które mają potrwać do połowy czerwca.

W ramach rozbudowy skateparku przy Kadzielni powstały m.in. funbox z poręczą, platforma street, wallride, bowl otwarty, jumpbox, bank ramp i Rollin. Odtworzono również stare przeszkody: funbox z piramidą i grindbox z gampem, niektóre elementy również wymieniono. Prace dobiegają końca.

– Mieszkańcy Kielc są bardzo zainteresowani nowymi miejscami, gdzie można spędzać czas aktywnie. Zarówno przy Kadzielni jak i w Parku Baranowskim powstaną obiekty, które będą bezpieczne. Liczymy, że staną się chętnie odwiedzanymi miejscami rekreacji zarówno przez dzieci, młodzież jak i dorosłych – mówi wiceprezydent Kielc, Bożena Szczypiór. 

Teren będzie oświetlony, ustawione zostaną stojaki rowerowe, stacja naprawcza do rowerów, ławki oraz kosze na śmieci. Cały projekt opiewa na kwotę blisko trzech milionów złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO