Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Tegoroczny finał WOŚP w Kielcach. Grają, pomimo niepogody

niedziela, 30 stycznia 2022 14:13 / Autor: Adrianna Linertowicz
Tegoroczny finał WOŚP w Kielcach. Grają, pomimo niepogody
Tegoroczny finał WOŚP w Kielcach. Grają, pomimo niepogody
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ponad tysiąc wolontariuszy wyruszyło na ulice Kielc, by zagrać dla dzieciaków. W tym roku pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą. Chociaż pogoda nie sprzyja, kielczanie chętnie wspierają zbiórkę.

Jubileuszowy, 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma na celu podniesienie standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Aby było to możliwe, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który trafi do ośrodków w całej Polsce. Każdy może podzielić się symboliczną złotówką.

- Jestem poruszona faktem, że pomimo paskudnej pogody mieszkańcy Kielc nadal są zdeterminowani, by pomagać. Pomimo tego, że pada i wieje, to jednak wiele osób zatrzymuje się, by wesprzeć zbiórkę – przyznaje pani Monika, jedna z wolontariuszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Osoby wyposażone w specjalne, charakterystyczne puszki można spotkać praktycznie wszędzie. Można wziąć również udział w rozmaitych licytacjach, do których link znajduje się tutaj.

W Kielcach nie brakuje też rozmaitych atrakcji. Do wspólnej gry z Orkiestrą włączyło się wiele miejskich instytucji, w tym m.in. Kieleckie Centrum Kultury, Muzeum Hammonda, Biuro Wystaw Artystycznych, Miejska Biblioteka Publiczna, Pałacyk Zielińskiego, czy Muzeum Zabawek i Zabawy. W finał włączyły się również Galeria Korona oraz Galeria Echo. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

- Warto jest pomagać, nawet symbolicznie. Małe gesty podczas takich wydarzeń jak WOŚP, mogą przerodzić się w coś naprawdę dużego i dobrego. Dlatego serdecznie zachęcamy kielczan do grania razem z nami – mówi pan Krzysztof, wolontariusz WOŚP.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO