Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

To już pewne. Polska Grupa Zbrojeniowa szykuje się do MSPO

czwartek, 13 sierpnia 2020 09:38 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Bartłomiej Piwoński
Michał Łosiak

Trwają przygotowania Polskiej Grupy Zbrojeniowej do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Udział polskiego giganta zbrojeniowego będzie jednak w tym roku ograniczony.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o braku formalnego potwierdzenia obecności PGZ na targach zbrojeniowych. Ale, jak informuje Ilona Kachniarz, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu PGZ, odpowiednie dokumenty zostały już podpisane.

– Podpisaliśmy z organizatorem aneks do umowy. Liczymy na to, że uda się w bezpiecznych warunkach przeprowadzić całe wydarzenie i na tym się obecnie koncentrujemy – tłumaczy nasza rozmówczyni.

Udział grupy w Salonie będzie jednak ograniczony do kontaktów biznesowych. Nie zobaczymy więc sprzętu produkowanego przez polskiego giganta.

– To trochę ponad 800 metrów kwadratowych, a nie prawie trzy tysiące, jak rok temu. Przestrzeń jest zaprojektowana do spotkań biznesowych, zgodnie z intencją organizatorów. Nie wystawiamy sprzętu, ze względów bezpieczeństwa i znacznych kosztów z tym związanych. Taka ekspozycja wiąże się z zaangażowaniem dodatkowych osób do obsługi, tworzy skupiska i trudno tu o zachowanie reżimu sanitarnego, a nam zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie pracowników. Z oficjalnych informacji przekazywanych przez organizatorów wynika, że na targach będzie z oczywistych względów znacznie mniej uczestników. Formułę naszego udziału dostosowujemy zatem do skali wydarzenia – dodaje Ilona Kachniarz.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach będzie odbywać się od 8 do 10 września.

My Website
Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO