Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

"Wheels of Steel Band" & Karolina Jastrzębska w Studiu eM-ka

piątek, 23 września 2022 12:23 / Autor: Michał Sierlecki
"Wheels of Steel Band" & Karolina Jastrzębska w Studiu eM-ka
"Wheels of Steel Band" & Karolina Jastrzębska w Studiu eM-ka
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

30 września przypada Ósmy Polski Dzień Muzyki Country, ale w tym roku potrwa nieco dłużej, bo i zacznie się nieco wcześniej za sprawą koncertu w Radio eM Kielce! Koncert już w poniedziałek 26.09.2022r. o godzinie 18:00, na żywo w sali koncertowej Radia Em Kielce, na falach radiowych 107,9FM a także on-line za pośrednictwem strony internetowej radia.

O odpowiedną oprawę dla początku obchodów Polskiego Dnia Muzyki Country zadba niezawodny zespół Wheels Of Steel, z gościnnym udziałem Karoliny Jastrzębskiej!

– Ideą tego wydarzenia jest szerzenie muzyki i kultury country wśród polskich fanów. Chcemy dzielić się swoją pasją i pozyskiwać nowych słuchaczy. Już po raz ósmy w całym kraju organizowane są spotkania, które przybierają różne formy. Zapraszamy do wspólnego celebrowania naszego ulubionego gatunku – mówi Michał Tokarski, organizator koncertu.

Grupa Wheels of Steel Band została założona w Kielcach wiosną 2006r. przez grającego na pedal steel guitar muzyka grupy Jukebox - Jerzego Dudka. Od założenia do chwili obecnej grupa regularnie koncertuje m.in. na festiwalach Piknik Country Mrągowo, Festiwal "CZYSTE COUNTRY" w Wolsztynie, Wiślaczek Country oraz klubach muzycznych wykonując Americanę i muzykę Country. W swoim repertuarze gra utwory własne oraz covery klasyków gatunku m.in. z repertuaru grup Brooks & Dunn, Hanka Williamsa czy Johnny Casha.

Zespół gra w pięcioosobowym składzie:

Jerzy Dudek - pedal steel guitarSzymon Jaros - electric guitar, dobro, banjoErnest Dudek - bassKarol Krąż - drums Michał Tokarski - vocal, acoustic guitar

 

Karolina Jastrzębska śpiewa, komponuje, gra na gitarze i mandolinie. Dość wcześnie zetknęła się z muzyką na żywo. W domu odbywały się próby zespołu T.Band (cajun/irish/country), w którym grał na skrzypcach jej ojciec – Paweł Jastrzębski. Wkrótce Karolina rozpoczęła lekcje muzyki i gry na gitarze u Mirosława Łączyńskiego oraz lekcje śpiewu u Agaty Wrońskiej. W międzyczasie brała udział w wielu warsztatach związanych z różnymi stylami muzycznymi.

W roku 2012 założyła swój pierwszy zespół Cuckoo Child, z którym koncertowała przez 3 lata wykonując muzykę blues i funk. W roku 2014 ukończyła Autorską Szkołę Wokalną Agaty Wrońskiej. Rok później powstał, istniejący do dziś, zespół Caroline & the Lucky Ones, w którym Karolina śpiewa, komponuje, gra na gitarze i mandolinie.

W roku 2017 dołączyła do countrowo-bluegrassowego składu Kathy Simon Band, w którym pełniła rolę drugiej wokalistki i mandolinistki obok liderki zespołu Kasi Sienkiewicz. W 2020 roku powstała Stacja Folk – projekt akustyczny nawiązujący do stylu americana. Karolina często koncertuje również solo lub w duetach (najczęściej w duecie z gitarzystą Piotrkiem Trelą jako Lucky 2) oraz występuje gościnnie z różnymi zespołami np. bluesową grupą J.J. Band. Równolegle do działalności muzycznej obroniła licencjat oraz magisterkę z dietetyki na SGGW w Warszawie. Obecnie jest nauczycielką gry na mandolinie, a także uczennicą Autorskiej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Krzysztofa Komedy na wydziale wokalnym w klasie Magdaleny Ptaszyńskiej.

 

Koncert "Wheels of Steel Band" & Karoliny Jastrzębskiej w Studiu eM-ka będzie w całości transmitowany na naszej antenie. Początek w poniedziałek 26.09 o godz.18.00

Na naszej antenie w najbliższych dniach do wygrania będą także podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO