Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Czy szczepionki przeciw Covid-19 będą płatne? Ile mogą kosztować?

poniedziałek, 26 lipca 2021 09:46 / Autor: Magdalena Nowak
Czy szczepionki przeciw Covid-19 będą płatne? Ile mogą kosztować?
Czy szczepionki przeciw Covid-19 będą płatne? Ile mogą kosztować?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Rząd bierze pod uwagę, że szczepienia przeciw Covid-19 będą płatne. Niewykluczone, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone jesienią.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w programie „Graffiti” przyznał, że rząd dyskutuje na temat tego czy szczepienia przeciw Covid-19 będą płatne. – Decyzja w sprawie płatnych szczepionek jest rozważana. Sama usługa kosztuje 60 zł, ale cena szczepionek jest niejawna. Póki co bezpłatnie będzie można zaszczepić się do końca września. W perspektywie grudnia i porównując to z obecnym okresem, do szczepień przekonaliśmy bardzo wielu ludzi. Na początku chciało się szczepić około 30 procent Polaków – powiedział minister zdrowia.

Adam Niedzielski po raz kolejny podkreślił, że czwarta fala pandemii jest nieunikniona, a walka z dotychczasowymi falami kosztowała Polskę ponad 200 mld złotych.

Według niefinalnych informacji, które podała belgijska minister ds. budżetu Eva De Bleeker koszt szczepionki AstraZeneca to 1,78 euro czyli około 8 złotych,  Jonhson&Jonhson – 8,50 dolara czyli około 39 złotych, Pfizera -12 euro, czyli około 55 złotych, a Moderny 18 dolarów czyli około 70 złotych. Informacja o cenach szczepionek szybko została usunięta z Twittera.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO