Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Collegium Medicum UJK rozpoczyna współpracę z władzami japońskiej uczelni

środa, 20 maja 2020 09:03 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach nawiązał współpracę z Meiji University w japońskim Kyoto. Porozumienie dotyczy połączenia sił w zakresie nauk medycznych, w tym także zajęć z akupunktury i judo, a w dalszej perspektywie również wymiany studenckiej.

Meiji University of Integrative Medicine to uniwersytet prywatny, znajdujący się w japońskim mieście Kyoto. Kontakt z tamtejszym profesorem Kenij Kawakitą nawiązała prof. UJK dr hab. Grażyna Nowak-Starz, prodziekan do spraw kształcenia Collegium Medicum UJK.

- Uniwersytet w Kyoto ma kilka bliźniaczych kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz fizjoterapię. To daje nam podstawę do wspólnych działań - mówi profesor Nowak-Starz.

W japońskiej uczelni, w ramach kierunków medycznych, odbywają się również zajęcia z akupunktury i japońskiej odmiany judo seifuku.

- Ta współpraca może być dla nas bardzo cenna, właśnie z uwagi na specyfikę japońskiej uczelni. Ich doświadczenie może otworzyć przed nami wiele nowych drzwi. Oczywiście my również pochwalimy się własnymi przemyśleniami i wiedzą. Liczę na wspólne badania - mówi prof. Grażyna Nowak-Starz. W dalszej perspektywie władze uczelni przewidują także wymiany studenckie.

Do tej pory główną rolę we współpracy pomiędzy Kielcami, a Kyoto odgrywała pandemia koronawirusa. To ona sprawiła, że nie doszło do spotkań planowanych na grudzień ubiegłego roku i tegoroczny marzec.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO