Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Odcięty fragment palca i wyścig z czasem. Policyjny pilotaż do szpitala

czwartek, 21 marca 2024 12:14 / Autor: Aleksandra Rękas
Odcięty fragment palca i wyścig z czasem. Policyjny pilotaż do szpitala
Odcięty fragment palca i wyścig z czasem. Policyjny pilotaż do szpitala
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ośmioletni chłopiec z odciętym fragmentem palca, a tu drogi zablokowane w wyniku protestu rolników. Dzięki pomocy policjanta, matka i chłopiec dotarli szybko do szpitala.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce wczoraj (20 marca), w Szczukowicach. Do funkcjonariusza z kieleckiej drogówki, który realizował zadania w związku z protestami rolników, podjechała kobieta.

- W audi przewoziła ośmioletniego rannego syna, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, na skutek którego doszło do amputacji części palca u dłoni. Wystraszona mama pytała o jak najkrótszą drogę do szpitala, aby dowieźć do niego swoje dziecko – informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Każda minuta była w tym przypadku na wagę złota. Kobieta zabezpieczyła odcięty kawałek palca i by chłopiec miał szanse na odzyskanie sprawności, konieczna była natychmiastowa interwencja lekarza.

- Funkcjonariusz nie czekając ani chwili dłużej, o całej sprawie poinformował dyżurnego kieleckiej komendy. Na sygnałach uprzywilejowania, omijając wszelkie utrudnienia związane z protestami rolników, pilotował mamę z rannym synem do szpitala – uzupełnia policjantka.

Chłopiec trafił pod opiekę specjalistów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO