Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Potrzebna krew!

czwartek, 05 marca 2015 13:12 / Autor: Robert Majchrzyk
Robert Majchrzyk

Na co dzień o niej nie myślimy, gdy sami jej potrzebujemy zastanawiamy się dlaczego jest taki problem z jej dostępnością. Oczywiście mowa o krwi, której w bankach tego życiodajnego płynu brakuje. Co jakiś czas sytuacja jest dramatyczna. Jaki jest obecnie stan kieleckiego banku krwi?

Sytuacja z grupami krwi A Rh+, A Rh-, B Rh+, B Rh-, AB Rh+, AB Rh- jest umiarkowanie unormowana, ale dramatycznie brakuje krwi z grupy 0 Rh+ i 0 Rh-. Oczywiście Regionalne Centrum krwiodawstwa czeka na dawców wszystkich grup krwi, ale w tej chwili krew z grupy 0, jest niestety na prawie zerowym poziomie.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, mieszczące się przy ul. Jagiellońskiej 66 w Kielcach można odwiedzać codziennie od godziny 7 do 14. W środy do 16:30, a w piątki do 16:00. Oddziały terenowe to Końskie, Skarżysko Kamienna, Sandomierz i Ostrowiec Świętokrzyski. Kto może oddać krew? Każda zdrowa dorosła osoba, potrzebna jest sama chęć i odrobina dobrej woli tej osoby. W dzień poprzedzający oddanie krwi należy unikać nikotyny i alkoholu. To tylko chwila i tak niewiele dla nas a wszystko dla tych, którzy potrzebują krwi.  

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO