Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powiatowe Targi Pracy w Chęcinach

niedziela, 17 czerwca 2018 10:43 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

29 wystawców i 500 miejsc pracy czekało na wszystkich zainteresowanych na kolejnych Powiatowych Targach Pracy, które tym razem odbyły się w Chęcinach. Choć bezrobocie od kilkunastu lat jest na najniższym poziomie, to na piątkowym spotkaniu nie brakowało ani wystawców, ani samych bezrobotnych.

Powiatowe Targi Pracy są organizowane w otoczeniu bezrobotnego, żeby nie ponosił on dodatkowych kosztów. – Chodzi głownie o to, żeby bezrobotny, który ma ograniczone środki finansowe, nie musiał wydawać ich na dojazdy – doceniał organizację wydarzenia wicestarosta kielecki Zenon Janus.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kursy i szkolenia zawodowe. Poszukujący pracy, którzy ukończyli 30. rok życia, mają możliwość wzięcia udziału w projekcie „Czas na zmiany”. Łączy się on z doradztwem zawodowym i pośrednictwem pracy. – Projekt kierowany jest do wszystkich. Oferuje on możliwość szkoleń, a po nich trzymiesięcznego stażu. Natomiast kobiety mogą skorzystać z pięciomiesięcznych staży kosmetycznych i fryzjerskich – mówiła Ewelina Prus, jedna z wystawczyń.

Swojego zadowolenia z Targów nie krył burmistrz Chęcin, który docenił przybyłe osoby. – Frekwencja jest duża. Nie tylko wśród tych, którzy poszukują pracy, ale cieszy mnie fakt, że jest bardzo wielu pracodawców poszukujących osób z różnych branż. Na targach jest dużo ofert, więc można powiedzieć, że to praca szuka człowieka – powiedział burmistrz Chęcin Robert Jaworski.

Termin i miejsce kolejnych Powiatowych Targów Pracy nie są jeszcze znane.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO