Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Powstaje monografia poświęcona ofiarom wojny. Współtwórcami - rodziny poległych

piątek, 10 stycznia 2020 09:06 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Instytut Pamięci Narodowej pracuje nad monografią  "Terror okupacyjny na ziemiach polskich w latach 1939-1945". Część publikacji będzie dotyczyła ofiar z powiatu buskiego i związku z tym Instytut prosi o kontakt osoby, których krewni zginęli w czasie II wojny światowej.

Monografia powstaje pod przewodnictwem dr Rafała Leśkiewicza, przy jej okazji zostanie również stworzona baza danych mająca na celu ustalenie liczby mieszkańców z terenu powiatu buskiego,  którzy ponieśli śmierć na skutek terroru okupanta niemieckiego.

Jeżeli ktoś z Państwa rodziny zginął w czasie II wojny światowej, proszony jest o kontakt pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 602 463 740.

Karolina Trzeskowska-Kubasik jest pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, uczestnikiem projektu "Terror okupacyjny na ziemiach polskich w latach 1939-1945". Jako rodowita buszczanka i historyk z wykształcenia zajęła się, badaniami naukowymi dotyczącymi historii swojego rodzinnego terenu w ramach ogólnopolskiego projektu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO