Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rusza ogólnopolski konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży

czwartek, 18 maja 2023 09:46 / Autor: Weronika Karyś
Rusza ogólnopolski konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży
Rusza ogólnopolski konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Trwa nabór do Gigathonu, czyli ogólnopolskiego konkursu programistycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwsze zadania uczestnicy rozwiążą jeszcze przed wakacjami.

Mimo że tego rodzaju konkursy kojarzone są głównie z konkurencjami dla dorosłych programistów, to coraz więcej wydarzeń tego typu organizowanych jest także dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi pasjonaci programowania i nowych technologii mogą sprawdzić swoją wiedzę z kodowania i tworzenia własnych projektów IT, a do tego powalczyć o wyjątkowe nagrody.

Najbliższą okazją do tego będzie Gigathon, czyli konkurs organizowany przez Gigantów Programowania - szkołę prowadzącą zajęcia z kodowania i organizatora największych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in. konsola PlayStation 5, konsola Nintendo Switch, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych. Zapisy trwają na stronie https://giganci.info/41Hrayu.

Gigathon podzielony jest na trzy etapy, w których uczestnicy, z podziałem na kategorie wiekowe: 7-9, 10-12 i 13-18 lat, zmierzą się w programistycznej rozgrywce. Gigathon sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak Minecraft (7-9 lat), Scratch (10-12 lat) oraz w, zależności od wyboru uczestnika, Python, C# lub C++ (13-18 lat).

Pierwszy etap konkursu rozpocznie się jeszcze w maju, a zadania będzie można rozwiązywać od 29.05 do 12.06. W początkowej fazie na uczestników będzie czekać 25 rozgrzewkowych pytań w formie quizu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu nastąpi 16 czerwca.

Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, oprócz wiedzy teoretycznej, będą musieli wykazać się również praktycznymi umiejętnościami z programowania. Drugi etap zaplanowany jest na połowę października 2023 roku.

Najlepsi uczestnicy drugiego etapu spotkają się w wielkim finale, podczas którego stworzą swój projekt programistyczny. Spośród najlepszych prac wyłonieni zostaną zwycięzcy. Finał zaplanowany jest na drugą połowę stycznia 2024 roku.

Więcej szczegółów o wydarzeniu można znaleźć na stronie https://giganci.info/41Hrayu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO