Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Spotkanie u wojewody ws. koronawirusa. Zbigniew Koniusz uspokaja

piątek, 31 stycznia 2020 13:15 / Autor: Michał Łosiak
Spotkanie u wojewody ws. koronawirusa. Zbigniew Koniusz uspokaja
Spotkanie u wojewody ws. koronawirusa. Zbigniew Koniusz uspokaja
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Sytuacja jest stabilna i nie wymaga nadzwyczajnych działań – mówił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz po spotkaniu ze służbami ws. zagrożenia związanego z koronawirusem.

W budynku Urzędu Wojewódzkiego z przedstawicielem rządu w regionie spotkali się m.in. konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego i świętokrzyski inspektor sanitarny oraz przedstawiciele innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie w regionie.

– Póki co nie mamy potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Są dwie osoby, które miały kontakt z ludźmi przybywającymi z Chin, ale są one pod nadzorem sanepidu w miejscu zamieszkania i nie mają objawów choroby. Stwierdziliśmy, że sytuacja jest stabilna i nie wymaga nadzwyczajnych działań. Wirus, z którym mamy do czynienia jest jednym z wielu podobnych do wirusa grypy, który w tym momencie stanowi większe zagrożenie. Dmuchamy jednak na zimne i odświeżyliśmy odpowiednie procedury, które w razie czego uruchomimy – informuje wojewoda.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO