Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Trwa remont Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu na Czarnowie

czwartek, 20 sierpnia 2020 12:33 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Trwa remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy, pod koniec sierpnia, bądź na początku września, powinny zakończyć się prace w części oddziału, gdzie znajduje się trakt porodowy.

Aktualnie, wszystkie porody, w tym cesarskie cięcia, odbywają się na parterze, w salach, w obrębie Kliniki Neonatologii. – Ze względu na ograniczenia lokalowe, nie ma możliwości przeprowadzania porodów rodzinnych, wstrzymane są również operacje planowe. Liczymy na to, że już niebawem pacjentki będą mogły rodzić na wyremontowanym bloku porodowym. Gdy zakończy się remont tej części kliniki, rozpocznie się remont odcinka, gdzie znajduje się patologia ciąży – mówi Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Inwestycja, która powinna zakończyć się jesienią obejmuje: malowanie ścian, sufitów, stolarki drzwiowej oraz wykonanie wentylacji i klimatyzacji, a także doposażenie kliniki w specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak m.in. kardiomonitory, kardiotokografy, rejestratory ciśnienia i pompy infuzyjne.

Całkowita wartość projektu to ponad 1,6 mln złotych, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 wynosi prawie 1,4 mln złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO