Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwają ferie. Mnóstwo atrakcji w Busku - Zdroju

wtorek, 31 stycznia 2023 13:03 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Trwają ferie. Mnóstwo atrakcji w Busku - Zdroju
fot.busko.pl
Trwają ferie. Mnóstwo atrakcji w Busku - Zdroju
fot.busko.pl
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Warsztaty plastyczne, wydarzenia kulturalne, sportowe, a przede wszystkim piękne miejsca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. To wszystko w Busku – Zdroju. Ferie to idealny moment, by odwiedzić to miejsce.  – Zapraszamy do nas całe rodziny. Nie ma tu mowy o nudzie  – zachęca wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński.

Trwają ferie zimowe. Wiele ofert na ten czas przygotowały buskie instytucje kultury.

- Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia czasu. Pragniemy, by ten wolny od nauki czas, uczniowie spędzili bez telewizji czy smartfonów, dlatego nasze instytucje kulturalne przygotowały bogaty program. Nie brakuje także propozycji związanych z aktywnością fizyczną – mówi wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński.

W czasie ferii dzieci i młodzież z Buska będą mogły za darmo korzystać między innymi z miejskiej pływalni, kina, czy lodowiska.

- Wiele propozycji mamy także dla uczniów, a nawet całych rodzin z innych miejscowości. Mowa chociażby o ofertach przygotowanych w ramach „Ferii w Bibliotece”. Na chętnych czekają tu między innymi warsztaty literacko – plastyczne z Moniką Sawicką,  zajęcia plastyczne, wspólne czytanie bajek, czy warsztaty autorskie z pisarką Ewą Stadtmüller i rysownikiem Łukaszem Zabdyrem. Bogaty program zachęca także do odwiedzenia naszej Tężni. Zostały przygotowane tu między innymi warsztaty, gry terenowe i planszowe.  Nudzić nie będą się również ci, którzy odwiedzą  Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Propozycji jest naprawdę wiele – wymienia wiceburmistrz.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie busko.pl. Przed przyjazdem warto skontaktować się z instytucją, zapytać o wolne miejsca i zapisać.

- Zapraszamy do nas całe rodziny. Jak wszyscy wiemy, Busko – Zdrój to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznej naszego kraju. Od lat kojarzone jest przede wszystkim z funkcją uzdrowiskową. To co, wyróżnia to miejsce to także szeroka oferta kulturalno – sportowa. Znajdą tu Państwo mnóstwo szlaków turystycznych czy ścieżek rowerowych, które ułatwiają zwiedzanie licznych zabytków oraz dotarcie do miejsc o szczególnie cennych walorach. Myślę, że jest to idealne miejsce do wypoczynku na czas ferii – powiedział Michał Maroński.

Poniżej dane kontaktowe do buskich instytucji:

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

  • Buskie Samorządowe Centrum Kultury, al. Mickiewicza 22, 28–100 Busko-Zdrój – 41 370 54 19
  • Świetlica Środowiskowa, ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój - 41 370 51 35
  • Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, os. Orła Białego 17, 28-100 Busko-Zdrój – 41 370 51 60
  • Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Grotta 3a, 28-100 Busko-Zdrój – 41 370 51 53
  • Kompleks #TężniaBusko, ul. Waryńskiego 5, 28-100 Busko-Zdrój – 41 370 54 30
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO