Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Fot. Paula Duda/Korona Kielce
Fot. Paula Duda/Korona Kielce
Korona Kielce rozpoczęła okres przygotowawczy przed sezonem 2026/27
autor
Piotr Szczepanik
2026.06.24 19:43

W środę, 24 czerwca, Korona Kielce rozpoczęła przygotowania do sezonu 2026/27.

Piłkarze zaczęli dzień od badań krwi oraz testów funkcjonalnych, a później udali się na trening na murawie przy ulicy Kusocińskiego.

Trzech graczy – Daniel Bąk, Jakub Budnicki oraz Jakub Kowalski – powróciło do drużyny po wypożyczeniach. W czwartek do tej trójki  dołączy także Adam Chojecki. Do pierwszego zespołu dołączyło także trzech zawodników Akademii Korony – obrońca Igor Chmielewski, pomocnik Kornel Toboła oraz bramkarz Franciszek Panek.

Ze względu na udział w zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych przerwy wakacyjne Stjepana Davidovicia, Slobodana Rubezicia, Konstantinosa Soteriou oraz Tamara Svetlina zostały wydłużone, przez co powrócą do treningów w przyszłym tygodniu.

Do treningów nie powrócili natomiast Antonin, Wojciech Kamiński, Nikodem Niski i Pau Resta. Polacy prowadzą rozmowy na temat odejścia z klubu, hiszpański defensor przechodzi testy medyczne przed transferem do GKS-u Katowice, a hiszpański napastnik uda się na wypożyczenie do Herculesa Alicante. Mateusz Głowiński rozpocznie przygotowania z drużyną rezerw.

Przed rozpoczęciem przygotowań Złocisto-Krwiści zdołali sfinalizować jeden transfer. Kielczanie pozyskali Patrika Hellebranda z Górnika Zabrze. Czeski pomocnik zaznaczył, że koledzy z szatni przyjęli go bardzo dobrze:

- Pierwszy trening był bardzo dobry. Nie spodziewałem się, że drużyna tak mnie przywita. Od samego początku próbują mi pomagać i chcę im za to podziękować! Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Wszyscy są pomocni i doceniam to!

27-latek jest podekscytowany na myśl o grze z takimi zawodnikami jak Tamar Svetlin czy Martin Remacle:

- Jestem pewien, że w naszym środku pola jest sporo jakości. Zawsze mówiłem, że mogę wzrastać jako piłkarz tylko poprzez rywalizację.

Hellebrand wierzy w to, że Korona może osiągnąć bardzo dobry wynik w nadchodzącym sezonie:

- W Ekstraklasie wszystko jest możliwe, bo ostatni sezon pokazał, że mistrzem Polski mógł zostać każdy. Myślę, że następny sezon może być podobny i wierzę, że możemy osiągnąć coś pięknego.

Trener Jacek Zieliński cieszył się z możliwości posiadania takiego piłkarza w swoim zespole:

- Jestem pewien, że jest to mocny transfer, który zrobił szum medialny i zdecydowanie wstrząsnął ligowym otoczeniem. Bardzo się cieszę, że mamy takiego zawodnika, bo jest on gwarancją jakości. Pozostaje kwestia jego wkomponowania do drużyny, natomiast nie podejrzewam, że będzie to duży problem. Po pierwszych rozmowach z nim widzę, że dobrze się tu czuje, koledzy go dobrze przyjęli. Jest zachwycony atmosferą w szatni – będzie dobrze.

65-latek życzyłby sobie, aby kadra klubu była skompletowana przed początkiem przedsezonowego obozu, lecz jest to mało realne:

- Chciałbym mieć pełną kadrę na początek przygotowań, ale w polskich warunkach brzmi to jak fikcja. Nigdy tak nie było, a jeśli było, to były to jednostkowe przypadki. Oczywiście, są ludzie, którzy twierdzą, że kompletują skład zespołu do wyjazdu na obóz i potem nie wykonują żadnych ruchów. My natomiast czekamy na chłopaków, którzy występowali w kadrach narodowych. Myślę, że zrobimy jeszcze dwa jakościowe transfery. Tak jak mówiłem na koniec poprzedniego sezonu – Koronie nie jest potrzebna rewolucja, co ewolucja i stabilizacja. Ten zespół ma swój kręgosłup – musimy dołożyć pierwiastek jakości i będzie dobrze.

Doświadczony szkoleniowiec podkreślił, że klub głównie szuka skrzydłowego oraz lewonożnego stopera, lecz nie zamyka się na innych piłkarzy. Przyznał także, że drużyna jest przygotowywana do formacji 4-3-3:

- Będziemy się starali wykorzystać atuty, które mamy, a te w środku pola są duże. Myślimy o tym – ćwiczenia, które zaordynowaliśmy chłopakom na treningu były pod ustawienie 4-3-3. Przymierzymy się do niego – zobaczymy, jak będziemy wyglądać. Formacja 3-4-2-1 nadal jest z nami. Piłkarze wiedzą, jak się w nim poruszać, ale musimy mieć wariant alternatywny i nad nim będziemy pracować.

W trakcie okresu przygotowawczego Korona Kielce rozegra cztery sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, 4 lipca, w podkrakowskiej Rącznej. Rywalem kielczan będzie słowacki MFK Zemplin Michalovce. Dzień później Złocisto-Krwiści udadzą się na  obóz do Buska-Zdroju, który potrwa do 15 lipca.

CZYTAJ DALEJ