Industria z problemami pokonała Wybrzeże

sobota, 09 grudnia 2023 17:30 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 15. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała domowy mecz z Energą Wybrzeżem Gdańsk 34:30. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Artsem Karalek.

W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z KGHM Chrobrym Głogów, w zestawieniu kielczan zabrakło Nikodema Błażejewskiego i Benoita Kounkouda. Do meczowej kadry powrócili natomiast Andreas Wolff oraz Dylan Nahi.

Wynik sobotniego spotkania otworzył zawodnik gości, Patryk Pieczonka. Dziesięć sekund później do remisu 1:1 doprowadził Artsem Karalek. W kolejnych fragmentach gra przebiegała w myśl zasady bramka z bramkę.

Dopiero w 11. minucie pierwszy raz prowadzenie objęli „żółto-biało-niebiescy”. Celnie rzucił Dylan Nahi, chwilę później rezultat na 7:5 podwyższył Haukur Thrastarson.

Po golu Szymona Wiadernego w 17. minucie przez kolejne 240 sekund bramki nie padły. Strzelecką niemoc obu zespołów przerwał zawodnik gdańszczan, Jakub Powarzyński - 10:9.

Goście doprowadzili do wyrównania w 24. minucie po kolejnej bramce 21-latka. Sześćdziesiąt sekund później Mateusz Jachlewski wykorzystanym rzutem karnym wyprowadził gości na ponowne prowadzenie - 10:11.

Dziewięciominutowy okres bez rzuconej bramki liderów Superligi przerwał Nicola Tournat.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej części gry, Patryk Niedzielenko wyprowadził gości na dwubramkowe prowadzenie 12:14.

Dzięki bramkom Szymona Sićki (z rzutu karnego) oraz Alexa Dujszebajewa kielczanie doprowadzili do wyrównania 14:14. Chwilę później hiszpański rozgrywający trafił na 15:14, był to ostatni gol przed przerwą.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze wciąż nie mogli wypracować wyższej niż trzybramkowa przewagi. Taki stan rzeczy zmienił się w 40. minucie, gdy bramkarza gości pokonal Alex Dujszebajew (21:17).

20-krotni mistrzowie kraju dziesięć minut przed końcem pojedynku prowadzili 28:20. W kolejnych minutach ich przewaga stopniowo malała, jednak ostatecznie wygrali sobotnie spotkanie 34:30.

W najbliższą środę (13 grudnia) kielczanie pojadą do Kalisza na mecz z miejscową Energą MKS-em. Początek pojedynku 16. kolejki Orlen Superligi o godzinie 20. Będzie to ostatnie tegoroczne wyjazdowe starcie Industrii.