Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Liczna reprezentacja świętokrzyskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski

środa, 08 czerwca 2022 12:35 / Autor: Damian Wysocki
Liczna reprezentacja świętokrzyskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski
fot. TOMASZ KASJANIUK (PZLA)
Liczna reprezentacja świętokrzyskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski
fot. TOMASZ KASJANIUK (PZLA)
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Liczna, bo jedenastoosobowa reprezentacja województwa świętokrzyskiego weźmie udział w rozpoczynających się w czwartek 98. Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Suwałkach.

Dziesięciu reprezentantów będzie miał KKL Kielce: Katarzyna Furmanek, Marika Kaczmarek i Wiktoria Wijas (rzut młotem), Natalia Biskupska, Zofia Jastrząb i Nikodem Pochopień (skok o tyczce), Łukasz Łakomiec i Adam Masaczyński (bieg na 800 metrów), Jakub Sobura-Durma (400 m przez płotki) oraz Karolina Młodawska (trójskok i skok w dal).

Wisłę Sandomierz w biegach na 5000 m oraz na 3000 m z przeszkodami będzie reprezentował Adam Kołodziej.

– Nastroje są bardzo bojowe. Liczymy na trzy do pięciu medali. Ten pierwszy wynik jest bardzo realny. Do tej górnej granicy będziemy potrzebować zgrania kilku elementów – wyjaśnia Grzegorz Furmanek, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W Suwałkach o wypełnienie minimum na lipcowe mistrzostwa świata w Eugene postara się Katarzyna Furmanek. 26-letnia młociarka musi rzucić 72.50 m.

– Kasia jest przygotowana pod względem motorycznym i technicznym. Na treningach wszystko gra. Widać, że jest w stanie to wykonać. Jesteśmy jednak ludźmi, a nie maszynami. Często bardziej panuje nad nami głowa, a nie umiejętności. Nie ustajemy w przygotowaniach. Kasia jest wysoko w rankingu światowym, co może dać jej szanse wystartowania w Eugene – tłumaczy Grzegorz Furmanek.

W kolejne złoto w trójskoku mierzy Karolina Młodawska. 26-latka chce pierwszy raz w karierze pokonać barierę 14 metrów.

– Karolina jedzie walczyć o złoto. Chce skoczyć powyżej czternastu metrów, co może dać jej szanse wyjazdu na mistrzostwa Europy do Monachium. Oczywiście, musi  zagrać się kilka elementów, ale na pewno jest gotowa na dalekie skakanie – wyjaśnia prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

O poczynaniach kieleckich lekkoatletów na mistrzostwach Polski w Suwałkach na bieżąco będziemy informować na emkielce.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO