Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Olejniczak musi jeszcze odpocząć. Co z medalistami?

środa, 01 lutego 2023 12:10 / Autor: Damian Wysocki
Olejniczak musi jeszcze odpocząć. Co z medalistami?
Olejniczak musi jeszcze odpocząć. Co z medalistami?
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Zawodnicy Industrii Kielce, którzy grali na mistrzostwach świata do końca, wrócili do klubu. Poza przemęczeniem, wszyscy są zdrowi. Przez kilka dni będzie musiał jeszcze pauzować Michał Olejniczak.

Reprezentanci Polski zakończyli udział w mundialu tydzień wcześniej. Mieli czas na regenerację, bo dostali krótkie urlopy. Najbardziej „pobijany” wrócił Michał Olejniczak. Jeszcze przed startem rywalizacji młody rozgrywający skręcił kostkę, a w pierwszym spotkaniu turnieju boleśnie stłukł lewą dłoń. Nie zagrał w ostatnich dwóch meczach z Czarnogórą i Iranem - odezwało się kolano.

– Michał czuje jeszcze lekki ból. Ten uraz ma przewlekłą historię. Nawarstwiające się obciążenia podczas mistrzostw spowodowały, że kolano zaczęło go bardziej boleć. Jest w protokole medycznym. Jeszcze przez kilka dni będzie pracował indywidualnie, ale mamy nadzieje, że w przyszłym tygodniu będzie do naszej dyspozycji – wyjaśnia Krzysztof Lijewski, drugi trener kieleckiego zespołu.

Industria rozpocznie zmagania w drugiej części sezonu w najbliższy piątek, kiedy to czeka ją wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Na razie nie podjęto decyzji, którzy zawodnicy otrzymają wolne. W tym gronie znajdzie się na pewno ktoś z szóstki medalistów mundialu.

– Wrócili we względnym zdrowiu. Nikt nie narzeka na uraz. Zawodnicy są zmęczeni. Za nimi sporo ciężkich spotkań w krótkim czasie. Jest jednak część graczy, którzy oglądali spotkania w telewizji. Do gry bardzo rwie się Arciom Karaliok. Ile można trenować. Postępy fizyczne zrobił też Elliot Stenmalm. Oni nie mogą się doczekać piątku – tłumaczy Krzysztof Lijewski.

Piątkowy mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się o godz. 19.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO