Z trzema królami po zwycięstwo. Udany rewanż kieleckich koszykarzy w Częstochowie

sobota, 06 stycznia 2024 20:08 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce udanie rozpoczęli drugą rundę sezonu zasadniczego i pokonali w wyjazdowym spotkaniu AK Iskrę Częstochowa 92:79 w 16. kolejce 2. Ligi Mężczyzn. Najwięcej punktów zdobyła trójka zawodników - Wojciech Pisarczyk, Piotr Łosiak i Jakub Lewandowski.

Był to rewanż za inauguracyjny mecz w Kielcach. Wówczas Akademicy przegrali aż osiemnastoma punktami. Jednak przed sobotnim spotkaniem trudno było wskazać faworyta.

W mecz lepiej weszli zawodnicy z Częstochowy. Szybko wyszli oni na ośmiopunktowe prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak minimalnym prowadzeniem kielczan. W kolejnej części udało im się zbudować nawet ośmiopunktową przewagę, ale do szatni schodzili jedynie z trzema oczkami więcej niż rywale.

Do końcówki trzeciej kwartu mecz był wyrównany, ale pod koniec meczu podopieczni Rafała Gila „odjechali” częstochowianom i zwyciężyli 92:79.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 28; Piotr Łosiak – 19; Jakub Lewandowski – 17; Dzmitry Makhnach – 11; Piotr Osiakowski – 9; Igor Wierzbicki – 5; Dominik Wesołek – 2; Oskar Lesisz – 1.

Tym samym kielczanie wyprzedzili w tabeli drużynę z Częstochowy i zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli grupy C. Nie wszystkie drużyny rozegrały jednak 16 spotkań.