Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

Czy kobiety w ciąży powinny zapinać pasy?

poniedziałek, 21 czerwca 2021 14:31 / Autor: Beata Kwieczko
Czy kobiety w ciąży powinny zapinać pasy?
Czy kobiety w ciąży powinny zapinać pasy?
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zbliżają się wakacje. Wiele osób będzie podróżować, dlatego to dobry czas, żeby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Centrum Bezpieczeństwa Fotelik.info prowadzi kampanię "Ciąża i pasy". Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym kobietom w ciąży i dzieciom, które znajdują się w ich łonie.

Kampania składa się z trzech segmentów. – Po pierwsze, mówimy, dlaczego kobiety w ciąży powinny zapinać pasy. Po drugie, chcemy zmienić polskie prawo, bo wprowadza ono ciężarne w błąd, a po trzecie chcemy wykształcić grupę mam, która będzie przekazywać wiedzę innym kobietom – mówi Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info.

Mimo, że polskie prawo dopuszcza niezapinanie pasów w widocznej ciąży, to jest to śmiertelnie niebezpieczne zarówno dla mamy jak i dziecka, które rozwija się w jej łonie. – Klucz tkwi w poprawnym użyciu pasów, tzn. prawidłowym przeprowadzeniu pasa biodrowego poniżej kolców biodrowych przednich górnych oraz pasa barkowego pomiędzy piersiami i przez środek ramienia – tłumaczy Paweł Kurpiewski.

pasy1

pasy2

W ramach kampanii, do końca wakacji, w każdą środę, w Centrum Bezpieczeństwa Fotelik.info w Skarżysku Kamiennej przy ul. Konarskiego 39 będą odbywać się warsztaty poświęcone prawidłowemu zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Niezależnie od warsztatów, można umawiać się na spotkania indywidualne. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem  41 201 08 59.

Posłuchaj:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO