Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Inwestycyjny budżet Kielc na 2018 rok

wtorek, 14 listopada 2017 22:32 / Autor: Piotr Natkaniec
Inwestycyjny budżet Kielc na 2018 rok
Inwestycyjny budżet Kielc na 2018 rok
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

1 miliard 400 milionów złotych - tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Kielc. Dochody miasta w porównaniu do tego roku mają wzrosnąć o 20 milionów. Najważniejszym założeniem będzie wykorzystanie środków unijnych.

Te będą wykorzystane przy inwestycjach, które władze miasta zrealizują w przyszłym roku bądź już są realizowane. Mowa o dokończeniu budowy ulicy Pileckiego oraz przebudowie ulic Wapiennikowej i Cmentarnej. Najważniejszym zadaniem będzie jednak remont dworca PKS, który ma się rozpocząć na początku 2018 roku. - Będzie to budżet inwestycyjny. Musimy wykorzystać środki unijne, bo prawdopodobnie to ostatnia szansa na tak duże dofinansowanie - mówi skarbnik miasta, Barbara Nowak.

Dotacje z Unii Europejskiej wzrosną o 13%, co oznacza 133 dodatkowych milionów złotych w budżecie. Problemem może okazać się dotacja oświatowa, która będzie o 7 milionów mniejsza niż w tym roku. - Wzrosła liczba zatrudnionych nauczycieli i potrzebujemy pieniędzy na ich utrzymanie. Mamy nadzieję, że otrzymamy większe fundusze niż wynika to z rządowych ustaleń - wyjaśnia Barbara Nowak.

Dobrą informacją jest to, że władze miasta nie planują podwyżki żadnego z podatków ani dodatkowych opłat. Dochody miasta wyniosą blisko 1,3 miliarda złotych, natomiast deficyt będzie na poziomie 139 milionów złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO