Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

Kredyt na dowolny cel, czyli na co można przeznaczyć dodatkowe środki? Materiał partnera

piątek, 17 maja 2019 11:22 / Autor: Radio eM
Kredyt na dowolny cel, czyli na co można przeznaczyć dodatkowe środki? Materiał partnera
Kredyt na dowolny cel, czyli na co można przeznaczyć dodatkowe środki? Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Jednym z typów kredytów gotówkowych jest kredyt na dowolny cel. Jest to bardzo elastyczna forma finansowania różnych inwestycji, choć należy pamiętać o pewnych włączeniach. Środków tych nie przeznaczymy na rozwój działalności gospodarczej. Do korzyści należą tutaj m.in. proste i jasne zasady obowiązujące podczas zawierania umowy, jak również jej spłaty. Oprócz tego dużym plusem jest to, że taką gotówkę można zdobyć zupełnie bez wychodzenia z domu, a następnie przeznaczyć ją na swój prywatny cel. Na co pożyczamy pieniądze i jak można spożytkować tzw. kredyt na dowolny cel?

Na co pożyczamy pieniądze?

Środki zdobyte w ten sposób najczęściej przeznaczamy na zakupy do domu, a konkretnie na sprzęt AGD i RTV (43%). Na drugim miejscu znalazł się remont (31%), a dalej kupno samochodu (28%), później domu/mieszkania (16%).

Tak wynika z raportu dotyczącego uzupełniania swojego budżetu „Dlaczego Polacy się zadłużają?”, który powstał na podstawie badania zrealizowanego przez IMAS International w listopadzie 2018 r. na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A. Co ważne, zostało ono przeprowadzone na reprezentatywnej próbie Polaków, w dwóch grupach – osób w wieku produkcyjnym (18-64 lata) i emerytów (powyżej 65 lat).[1]

Gdzie pożyczamy pieniądze?

Zgodne z przeprowadzoną analizą, najczęściej wybieramy bank. Takie informacje podało aż 75% badanych. Drugim najpopularniejszym celem był sklep (chodzi o ratalne zakupy sprzętu w takim miejscu). Zdecydowało się na nie aż 20% badanych. Na kolejnych pozycjach znalazły się firmy udzielające pożyczek określanych jako „chwilówki” (13%).

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto?

Aktualnie pożyczanie pieniędzy na tej drodze to jedna z lepszych i bezpieczniejszych opcji. Tak jest chociażby w Santander Consumer Banku. Tutaj plusami są proste i jasne zasady, niskie oraz stałe oprocentowanie, a także to, że wysokość pojedynczej raty dopasowana jest do możliwości każdego kredytobiorcy.

Dodatkowo tego rodzaju kredyty gotówkowe mogą być przeznaczane na dowolnie wybrany cel. Nie ma ścisłego ograniczenia, takiego jak w przypadku kredytu na zakup samochodu czy mieszkania z zabezpieczeniem pod hipotekę. Środki te mogą być spożytkowane na remont swojego locum lub jego wyposażenie. Co więcej, gotówkę wykorzystamy też na kupno nowego auta, czy część spłaty aktualnego zobowiązania.

Kredyty takie są również do wykorzystania wtedy, kiedy zabraknie nam pewnej kwoty do zakupu swojego wymarzonego domu, albo mieszkania. Warto zainteresować się takim wsparciem, jeżeli potrzebujemy dodatkowej i szybkiej gotówki!

[1] https://krd.pl/Centrum-prasowe/Raporty/2019/DLACZEGO-POLACY-SIE-ZADLUZAJA

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO